Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Na początku był skalniak …

Na początku był skalniak … 2023/05/02 18:43 #293171

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2806
  • Otrzymane podziękowania: 7558
Jak mnie wkurzają :diabelek te Wasze uporządkowane ogrody :kocham .

Wojtku, metalowe ozdoby , podobnie jak i inne, nie w każdym ogrodzie dobrze wyglądają, Wasze podziwiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/03 18:37 #293297

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Chłopaki ale cudnie u Was no gdzie nie spojrzysz tam ślicznie kolorowo i jeszcze te dekoracje :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek


--=reklama=--

 

Na początku był skalniak … 2023/05/04 21:54 #293438

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 380
  • Otrzymane podziękowania: 1409
Coś pięknego!. Wojtku Brawo! Jestem tu na forum pierwszy raz jako zalogowany użytkownik, bo nie po drodze mi jakoś było z cyfryzacją :) :mur
Ale chyba udało się :ohmy:
Mam na imię Ewa, występuję jako Willow. Zeszłego roku przepatrzyłam wzdłuż i wszerz wpisy na forum odnośnie do oczarów, zachwyciłam się, kupiłam zapąkowaną Aphrodite, która cudnie kwitła tej wiosny, i młodziutką Dianę, która nabiera dopiero natchnienia na tworzenie pąków kwiatowych. Dzięki Wojtku, bo to u Ciebie wypatrzyłam oczary, które dały mi kopa do zaproszenia ich do mojego ogrodu.
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/06 13:58 #293572

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42729
Krzysiu porządek jest tylko na zdjęciach wiosennych, teraz z każdym kolejnym tygodniem będziemy podążać w stronę chaotycznej, dzikiej dżungli :diabelek
Z metalowymi ozdobami masz całkowitą rację, kiedyś były wyjątkiem obecnie stały się powszechne i łatwo przedobrzyć.

Danusiu jest wiosna to musi być kolorowo. Wiesz jaki mam charakter, jak tworzysz własny ogród to wszystko z człowieka wychodzi 037

Ewo witam w moim wątku. Bardzo się cieszę, że dołączyłaś do forum i dziękuję za miłe słowa.
Wątek ogrodowy prowadzę głównie w kronikarskim celu. Dzięki temu widzę jak się zmienia, dojrzewa.
Czasem pozwala to uniknąć błędów z lat poprzednich polewkamax
Zawsze się jednak cieszę gdy to co pokazuję jest dla kogoś inspiracją hu_rra

Jak na razie wiosna w tym roku spokojna. Nie ma upałów więc rośliny rozwijają się stopniowo.
Mogłoby trochę już jednak popadać bo powoli robi się sucho. Wprawdzie dziś naciapało 3mm ale o tej porze roku to stanowczo za mało.

Na majówkę ogród zrobił się jednak zielony i bardzo kolorowy (fot. 3 maja )
















Ostatnio zmieniany: 2023/05/06 13:58 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/05/06 20:05 #293661

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 380
  • Otrzymane podziękowania: 1409
Kronikarstwo ma swoje zalety, pokazuje ile lat człowiek żyje wśród ukochanych okoliczności przyrody flower . Ja swój ogród tworzę metodą prób i błędów oraz zachwytów i obrzydzeń od 2002 r. kiedy to kupiliśmy z mężem nasz kawałek Ziemi o powierzchni 606 m kw. w moim rodzinnym Lublinie. Skalniaka nigdy nie tworzyłam, bo u nas nie ma kamieni tylko less, ale zaczynałam od grządki z koprem. A ogród jest dla mnie miejscem, gdzie czuję się na swoim miejscu :slonko
U nas aktualnie nie narzekamy na brak opadów, właściwie nie pamiętam tak mokrej wiosny, to pocieszające, bo jeszcze nie musiałam podlewać niczego ani razu. Właśnie teraz leje na całego.
Nie zamieściłam fotki profilowej, bo jeszcze nie ogarnęłam, jak to się robi, ale obiecuję poprawę wink-3
Pozdrawiam serdecznie Ciebie Wojtku i wszystkich uczestników tego forum, których stronki odwiedzałam wielokrotnie poszukując informacji na temat różniastych roślinek, rozpoznaję Was Kochani po nickach :) Najlepsze informacje uzyskałam właśnie z forów.
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM, wojtek, dultom, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/05/07 16:03 #293777

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42729
Ewo forum jest faktycznie trochę bardziej skomplikowane ale myślę, że powoli się wszystkiego nauczysz.
Najłatwiej chyba można próbować (i się uczyć) w wątkach tematycznych o roślinach, gdzie dzielimy się naszymi doświadczeniami z uprawy poszczególnych gatunków i odmian.
Wstawiając zdjęcia trzeba pamiętać o tym by je zmniejszyć do takich rozmiarów jaki widzisz na forum (ja wstawiam zdjęcia o rozmiarze 1200x750 pikseli).
Jak czegoś nie będziesz potrafiła to pytaj, wszyscy chętnie pomogą. No a forum daje dużo radości i mam nadzieję, że się wkręcisz.
Można tu pozyskać informacje, których nie znajdziemy w typowych opisach na różnych stronach. Szczególnie właśnie w wątkach tematycznych.

Ja akurat zaraz uzupełnię wątek o glaucidium, które jest moją ulubioną byliną wiosenną teacher










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, maria16 ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/05/07 16:16 #293783

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Wojtuś ja Cię bardzo dobrze rozumiem uwielbiam kolorowo i nie umiem sie powstrzymać mimo że miejsca coraz mniej rotfl rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/07 17:07 #293799

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 380
  • Otrzymane podziękowania: 1409
Piękna zgrabna kępka, kwiatki jak u mekonopsa albo zawilca japońskiego. Teraz to będzie na liście moich poszukiwań w sklepach ogrodniczych.
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/07 17:50 #293803

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13834
  • Otrzymane podziękowania: 33301
No nie, Wojtku, jak możesz pisać takie rzeczy? Chaotyczna dżungla???? Byłam u Was i widziałam, wszystko jest wspaniale skomponowane, rośliny się przenikają, wspólgrają na rabatach, zero chaosu. :kocham

Jeszcze klilka słów do Willow (pozwolisz, że u Was, bo tutaj jest chyba najczęściej)
Ewo, zaglądnij proszę do >>> tego działu <<< Jest tutaj dużo przydatnych, technicznych wiadomości. Może ułatwi Ci to poruszanie się po całym foum :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/07 18:27 #293808

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 380
  • Otrzymane podziękowania: 1409
Dzięki Ewciu, tego mi trzeba było :kocham Udało się, avatar wstawiony - to świerzbnica zasłaniająca białą ślazówkę, tak się ustawiły. vishenka
pozdrawiam słonecznie Ewa
Ostatnio zmieniany: 2023/05/07 18:39 przez Willow.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/07 21:14 #293849

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 250
  • Otrzymane podziękowania: 140
Krata dla róży wygląda świetnie!
Dziękuję za możliwość obejrzenia zdjęć z Waszej afrykańskiej wyprawy. Skoro ich oglądanie budziło we mnie tyle emocji, wyobrażam sobie, jakie Wy przeżywaliście, będąc tam...
Czy to glaucidium jest wymagające?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/08 22:25 #293968

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42729
Danusiu Einstein twierdził, że czas i przestrzeń to pojęcia względne, i tego się trzymamy zarówno jeśli chodzi o fizykę jak i o ogród rotfl

Ewo (Willow) bardzo ładny ten avatar. Teraz już pójdzie z górki z i mam nadzieję, że niebawem zaprosisz nas wszystkich do swojego ogrodu :)

Ewo w środku lata robi się w ogrodzie prawdziwy busz. Wszystkie poprzycinane wiosną krzewy odbudowują swoją masę, byliny osiągają wówczas docelowe rozmiary, no i oczywiście trawy też nie pozostają w tyle.
Jest trochę jak w dżungli choć faktycznie staramy się nad tym panować. Dziękujemy za miłe słowa, bo potwierdzają że zamierzony efekt udaje się uzyskać vishenka

Izo mam nadzieję że krata się sprawdzi w praktyce i róża faktycznie ją całą zarośnie. Na razie nawiązuje trochę kształtem do przeszklenia domu, ale jednak wolę by się zazieleniła.

Izo, Ewo u mnie glaucidium jest bezproblemowe ale ma dobre stanowisko. Rośnie w świetlistym cieniu, w dobrej, dość wilgotnej ziemi. Mam też od zeszłego roku białą odmianę.
Rośnie na dużo słabszej ziemi i na razie nie ma co oglądać....

Trochę zdjęć z wczorajszego dnia. Było zimno i pochmurnie ale fotki jakoś mnie urzekły swoim innym klimatem.







































Ostatnio zmieniany: 2023/05/08 22:32 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 11 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/05/09 01:25 #293994

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1240
  • Otrzymane podziękowania: 4335
Wojtku jak zawsze pięknie. A ta rośliną glaucidium to już nie kuś.
Kolejne chciejstwo którego nie mogę zdobyć. Może w Końskowoli uda mi się je dostać (?) Przypuszczam,ze nie.
Już wiem. Wpadnę tam do Was któregoś pięknego dnia z saperką. 2smiech Jeszcze nie byłam. Ale może jakoś trafię. :P
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2023/05/09 01:28 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/09 15:39 #294023

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1643
  • Otrzymane podziękowania: 5348
Wojtku, ogród niesamowity! Oniemiałam!
Dzięki za zdjęcia i będę czekała na nowe!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/09 18:38 #294036

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15371
  • Otrzymane podziękowania: 47456
Ale cudnie u Was! Skalniaki stały się kolorowe. Pięknie też wyglądają pnie brzóz.
Piękne widoki, pogoda im nie zaszkodziła, wręcz odwrotnie- podkreśliła urok ogrodu granatowym niebem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/09 19:39 #294047

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Ja powiem tylko tyle że nie wyjdę z waszego ogrodu tak łatwo.Wojtuś zastanów się jak mnie z niego przegonisz. think:
Piękne widoki i masz rację,jest wiosna ma być kolorowo.Nawet u mnie też trochę koloru jest.Zielony i jasno zielony. polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/09 20:31 #294058

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Wojtuś no normalnie zbieram szczękę z podłogi zdziwko zdziwko cudnie no cudnie :kocham :kocham aaaaa tę teorię Ensteina to musowo sobie zapiszę wink-3 wink-3
Jeszcze takie pytanko nie trzeba Wam przeplewić w ogrodzie??? 2smiech 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo, wojtek

Na początku był skalniak … 2023/05/11 22:38 #294322

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 380
  • Otrzymane podziękowania: 1409
Ogród dojrzewa z czasem i roślinki zarastają wolne przestrzenie, bujają się gdzie mogą i to jest najfajniejsze. Takie wypełnione zielonym życiem rabaty robią wrażenie i są dowodem, że tym żywiołkom jest dobrze. W moim ogrodzie na początku siałam jednoroczne, żeby zapełniły łyse miejsca między maluśkimi bylinami czy krzewami. Moja córka ostatnio stwierdziła, że ten ogród pamięta jako busz pięknych kwiatków, i że był fajny. Potem działałam ciągle łopatką i widłami, a mąż stwierdził, że moim zawołaniem powinno być "przesadzam" - dosłownie i w przenośni. Fakt, przesadzałam i przesadzam do skutku, aż osiągnę zamierzony efekt i będę widzieć, że jest optymalnie, z różnych względów. Np. musiałam przesadzić kilka róż, ale to koniecznie, bo jak mój syn był bardzo małym nieświadomym zagrożeń różanych człowieczkiem, wpadł był raz w krzak Charles de Mills i się podrapał niemiłosiernie do krwi. Czasami patrzy człowiek na kompozycję rabatową i widać, że coś jest nie tak jak należy, jakieś zaburzenie feng shui i to tak denerwuje, że nie można powstrzymać łopatki. krecigl
U Was widzę piękne założenia rabatowe, byliny z krzewami i drzewami, zróżnicowanie kolorów, kształtów i faktur, zestawione z polotem i smakiem. To musi być wielka przyjemność spacerować po tak zmysłowym ogrodzie. :mniam Taki kawałek raju. :slonko
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, wojtek, ewakatarzyna

Na początku był skalniak … 2023/05/15 23:52 #294716

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17847
  • Otrzymane podziękowania: 63030
Zachwyt nad Wojtkowym ogrodem pokażę zdjęciami z ostatnich odwiedzin.
Pięknie jest :kocham































cd nastąpi :fotka
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2023/05/15 23:57 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2023/05/16 18:12 #294766

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17847
  • Otrzymane podziękowania: 63030
:spacerek
























Zdjęć tylko tyle, bo czas gonił, a i słoneczko już zachodziło.

Wojtku, Michale dziękujemy za gościnę :buziak Do rychłego zobaczenia :przytulam
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.108 s.