Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2018/05/10 10:32 #116498

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Moje dzisiejsze byle jakie fotki poświęcone są tylko jednemu maleństwu.
Wszak Królowa jest tylko jedna.











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Dagusia, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz, Zawszewiosna

Nie będę zakładał wątku 2018/05/10 11:16 #116501

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15369
  • Otrzymane podziękowania: 47453
Wcale nie byle jakie! Skoro "maleństwo", pewnie Twoje ukochane tak pięknie się na nich prezentuje!
Co Ty chcesz Jureczku od tych zdjęć??? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2018/05/10 11:40 #116504

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1931
Ajajajaj prawdziwa Królowa! A gdzie niby to maleństwo? polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/12 20:18 #116869

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5600
Przepiękna piwonia ,ja takich nie mam wcale niestety .W czasie kwitnienia jest na czym oko zawiesić :mniam Patrzyłam wczoraj w strączki od groszku wiosennego ,ale jeszcze zielone .Boję się ,że przegapię moment i mi uciekną bystrzaki .W razie jak wystrzelą ,to najwyżej siewek poszukam :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/12 21:08 #116890

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10286
  • Otrzymane podziękowania: 23232
cudowna -ta krółowo zdziwko
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 10:51 #116980

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Nareszcie jestem zadowolony.Zamówiona kosiarka w końcu dotarła.Wszystko ładnie wykoszone.Dmuchawce zniknęły.Przynajmniej u Mnie, bo sąsiad nie robi nic.Wczorajszy dzień spędzony w ogrodzie.Nawet sobotnich meczów nie oglądałem.Z rana gdzieś ok 11.00 pojechaliśmy na zakupy ogrodnicze.W sklepie ogrodniczym kupiliśmy pomidory do posadzenia.Chcieliśmy także kupić krzesła do ogrodu.W Biedrze już nie było.Za to akurat jak wchodziliśmy z magazynu zaczęły wyjeżdżać magnolie i hortensje.W sumie w koszyku wylądowała magnolia George Henry Kern- czy jakoś tak.W sumie będę miał jakiegoś Jurka w ogrodzie.Jednego już mam.Pokażę go na fotce.To Moje 4 podejście do magnolii.Mam nadzieję, ze w końcu się uda.Póżniej pojechaliśmy na targ.Piękne rodki tam mieli.Krzeseł nie było, ale ktoś powiedział, że kupił w Czechach w JYSKU.Tam nie było.Za to w pobliskim hipermarkiecie trafiliśmy na takie w promocji po 130 kc.Kupiliśmy trzy i koniec rajdu po sklepach.Teraz do roboty.Koszenie trwało do syć długo., bo trawsko
spore, a kosiarka niedotarta.Moja LP po obiedzie przyłączyła sie do pracy.Pomoc bardzo konkretna, bo wyczyściła takie miejsca , do których nawet nie zaglądam.Posadziłem też mieczyki i inne cebulowe.Póżniej słońce sie schowało.Mogłem więc posadzić pomidory, przeflancować sałatę, a póżniej posiać ogórki i cukinię.W międzyczasie mały grill i piwko.W sumie czas szybko minął i byliśmy zaskoczenie, że słońce już zaszło.Zbierało się na deszcz, ale nic z tego.Na szczęście dwa dni wcześnie sporo podlało.Chociaż przydało by się więcej.
Teraz małe co nieco.

Tam gdzie szumi wierzba rosną cieniolubne



Zakwitła ostatnia prymulka


Skalniak nabrał kolorów


Pierwsza piwonia

Adio lilaki


Trochę i tylko trochę irysków




Czosnki zaczynają



Kirstin pokazała kwiatki
Chyba jednak nie
Ostatnio zmieniany: 2018/05/13 10:52 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 11:12 #116983

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Jeśli ktoś myśli, ze skończyłem to sie grubo myli. 2smiech
Tak więc azalka"Kirstin"


Ten rodek odrodził sie jak feniks z popiołów.Już go miałem wyrzucić.
Na razie nie wygląda rewelacyjnie, ale rokuje dobrze.


Tak wygląda złotokap pod szkodnikiem.


Rojnikowiska dawno nie pokazywałem.Zaryzykuję.


Wspomniałem coś o imienniku.Oto on hosta "Jerzy"


Hostka mała i nieśmiała, aż pod wiekszą sie schowała.

Hostowisko pod jabłonią




Wilczomlecz

Lubię rośliny o ciekawych liściach.Stąd brunnery



Na koniec - powiatowa hu_rra
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2018/05/13 11:14 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, beatrix+, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 14:12 #117005

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Ponoć nieważne jak zaczynać, a!e jak skończyć...z przytupem Powiatowej!

Super!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 15:10 #117011

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14035
Ta brunnera prawie bezchlorofilowa super!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 15:21 #117012

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Jest na czym z radością oko zawiesić- piwonia piękna a rojnikowisko takie milutkie. :) Również lubię rośliny o ciekawych liściach i już co nieco udało się zebrać, chociaż główne moje zainteresowanie to róże...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 16:24 #117017

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7063
Witaj czyżby Twoje góry miały podobny klimat jak moja Babia Góra 2smiech bo piwonia pełna bordowa w takim samym stadium u nas 2 tygodnie wcześniej wszystko kwitnie,na dzień Matki nie będzie lilaków,piwoni a na Boże Ciało dzieci będa sypać chyba płatki róż think: skalniak piękny ja się juz z niego wyleczylam,został tylko na skarpie zarośnięty trawskiem i mleczem,przydalo by się go od podstaw odnowić,ale już mi sie niechce czekam na syna że może wreszcie przejmie pałęczkę odnawiania mebli ogrodowych i ogrodu,ale nadzieja Matką głupich :nie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/13 21:49 #117077

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Ktos tu ciągle narzeka, że byle jakie wszystko :mlotek a od wszelakich roślin aż kipi. Teraz masz pomocnika więc Semperówka będzie the best :) a rojnikowisko vel semperowisko :woohoo: masz cierpliwość do drobiazgów, mi szybko minęła fascynacja jak przyszło to plewić. Powiatowa obiecuje dużo radości, pewnie zakwitna floksy szybciej niz zwykle bo jakos pomieszane terminy w tym roku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2018/05/15 14:03 #117406

  • karolacha
  • karolacha Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Otrzymane podziękowania: 204
Twoja KRÓLOWA śliczna , ale mnie sie bardziej podoba rojnikowisko. Jak Ty to utrzymujesz w ryzach ?
Zapraszam do Mojego Arboretum
Karolina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/15 23:01 #117494

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Jureczku pięknie gęściutko czyli tak jak lubię 2smiech brunery tez mi sie podobają i kilka uzbierałam :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/18 18:53 #118064

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
A mnie najbardziej podobało się ... zakończyliśmy piwkiem i grillem wink-3 i to jest zdrowe podejście do ogrodowania. ;) A co do ogrodu, to masz niezłe zbiory i ciekawe rośliny a królowa, to wiadomo. Nie potrzebuje komentarza. :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/24 09:16 #119041

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Tylu gości na watku, a gospodarz gdzie?Ano pilnuje chucha i dmucha na Powiatową.Floksy w różnym stadium rozwoju.Jedne rosna szybciej inne wolniej.Niektóre poszły do reanimacji tzn do doniczek.Jutro przyjdzie paczka z 10 floksami i jedną brunnerą , bo to kolejny Mój bzik.Zresztą nie tylko floksami żyję.W tej chwili zaczyna sie czas piwonii.Krółowa juz przekwitła, ale księżniczki zaczynają i przyciągają nasze nosy.
Beato SZAfirki już wysuszone.Pozostaje tylko wysłać.Moja ogrodniczka właśnie wzięła sie za bukszpana.Zrobiła jemu ładną fryzurkę, a ścinki posadziła do ziemi.Ja się wtrącam, ale efektów jestem ciekaw.
Miłeczko Bardzo mi miło , ze tak piszesz.Co do zdjęć, to jednak dużo zależy od sprzętu.
Nelciu To obok chabra i świecznicy -największa Moja bylina.Dlatego - maleństwo polewkamax
RozalkoMasz rację.Piwonia jest super.Bezproblemowa.Jedyne co przy niej robię to usuwanie przekwitłych kwiatów i wygrabianie liści wiosną.Dodam jeszcze,że ona pochodzi z Warszawy gwizdac
Zanetko Masz rację- jak zwykle. :bravo
Zuzanno To Variegata.Kupiona u Grochowskich.
Juleczko Bardzo sie cieszę, ze mogę Ciebie gościć w Moim wątku-bo to chyba pierwszy raz.U Mnie akurat róż nie za wiele, ale roślin z kolorowymi liśćmi przybywa.To nie tylko brunnery, ale i hosty,trzmieliny i różne variegatki.Rojniki też chyba sie mieszczą w tym temacie.
Dagusiu Moje góry o kilkaset metrów mniejsze od Twoich i klimat trochę łagodniejszy.Na pewno nie ma tyle śniegu.Z drugiej strony jak patrzę na Twoje fotki to widzę, że rośliny mamay mniej więcej na tym samym etapie.Piwonii mam bardzo dużo.Zaczynają własnie szaleć.Płatki juz zamówione na Boże Ciało.Teraz jest sucho i rosliny trochę zwolniły.Ten Mój skalniak nazywam rojnikowiskiem, bo rosną na nim same rojniki.
Ewciu Semperówka- ładnie to brzmi.Chyba zostaniesz matką chrzestną 2smiech Ja w tej chwili dzięki pomocnikowi nie mam co robić, bo wszystko wyplewione, wyczyszczone.Chociaż dzisiaj bedzie robota, bo własnie dostałem SMS-a,ze zamówione rosliny przyjd
hu_rra Przy rojnikach nie ma dużo roboty. gwizdac
Karolciu Cieszę sie z Twojej obecności w Moim ogrodzie.Gdy budowałem rojnikowisko na spód dałem watoline.Tak więc na początku prawie nie było z nim roboty.Teraz jest troche chwastów, ale usuwam je prawie na bieżąco.
Danusiu Widzę,że mamy podobne gusta.Co do brunner własnie jedzie do Mnie kolejna "jennifer".

Dzisiaj kolej na legendę.Polubiliście Ducha Gór.?
To będzie o nim.Kolejan wersja, o tych rzepach polewkamax
Żyła kiedyś w Karkonoszach panna niezwykłej urody. Nazywała się Dobrogniewa i była ukochaną córką księcia ze Świdnicy. Jej skóra była biała jak mleko, delikatna jak jedwab. Miała wielkie brązowe oczy i rumiane policzki, zgrabny nosek i piękne usta koloru dojrzałych wiśni. Wielu podkochiwało się w dziewczynie, lecz jej serce należało do raciborskiego księcia Mieszka.

Zdarzyło się tak, że dostrzegł pannę duch gór Karkonosz. Jej uroda tak urzekła władcę gór, iż postanowił on zabrać dziewczynę do swojej siedziby. Na dworze świdnickiego księcia odbywała się akurat uczta. Zgromadziło się na niej wielu zacnych dworzan i rycerzy. Był też narzeczony Dobrogniewy książę Mieszko.

Duch gór niewiele myśląc przemienił się w wiatr i porwał Dobrogniewę z zamku na oczach przerażonych gości. Mieszko i rycerze krzyczeli, chcieli ratować dziewczynę, ale gdzież im było się równać do szybkości i potęgi wiatru.

Minęła krótka chwila i Karkonosz postawił pannę u wrót swojej siedziby, twierdzy ukrytej wewnątrz góry Śnieżki i tak rzecze do niej:

- Tu będzie Twój dom. Ze mną zostaniesz!

Dziewczyna na to zaczyna narzekać:

- Jakże mam tu zostać skoro dwór Twój pusty, ponury. Sługi żadnego nie masz. Kto zadba o moje wygody?

Na te słowa wyleciał duch gór na pola i rzepy nazbierał. Gdy wrócił do zamku czary odprawił i wnet zamiast rzepy stoją piękni dworzanie gotowi spełnić każdą zachciankę Dobrogniewy. Skrzaty górskie zaś wybiły w ścianach twierdzy wielkie okna, aby pałac był mniej ponury i bardziej przyjazny pannie.

Jednak dziewczyna w czasie nieobecności Karkonosza nie próżnowała. Znalazła posłańców wśród dzikich zwierząt i listy do Mieszka wysłała. Większość gońców nie dotarło do celu, ale jednemu krukowi udało się tego dokonać.

Przeczytał raciborski książę list od ukochanej, wskoczył na konia i gna do twierdzy ducha gór. Karkonosz jednak wie wszystko co się w górach dzieje, czeka na księcia i gdy ten przybywa tak mówi:

- Udowodnij młody chłopcze, żeś godny Dobrogniewy, żeś wystarczająco bogaty i szczęście jej zapewnisz.

Po tych słowach zawiał wiatr obaj znaleźli się w skarbcu raciborskim. Przygląda się Karkonosz nagromadzonym tam bogactwom i tak mówi:

- Widać, żeś bogaty, ale daleko Ci do skarbów zgromadzonych w moim zamku. Zobacz sam…

I znów zawiał wiatr. Po chwili stoi Mieszko z Karkonoszem w wielkiej komnacie we wnętrzu Śnieżki. A tam z każdego kąta bije blask złota, srebra, drogocennych kamieni i pięknych pereł. Książę nie zamierzał jednak dać za wygraną. Wyciągnął miecz i do walki z duchem gór staje. Karkonosz niewiele myśląc w bestie dziką się przemienia, tnie Mieszka ostrymi pazurami i próbuje złapać wielkimi zębiskami. Walczyliby długo, ale pojedynek przerwała Dobrogniewa tak mówiąc:

- Widać, że obaj jesteście biegli w walce. Nie uda wam się rozstrzygnąć w ten sposób sporu. Pozwólcie więc, że ja zdecyduję, który jest mnie bardziej godny. Niech wygra mądrzejszy. Ty Mieszku policzysz wszystkie skarby znajdujące się w tej komnacie, duch gór policzy zaś rzepy, które tu przyniósł z pól, aby mi dworzan stworzyć. Zostanę z tym, który wykona zadanie szybciej. Zróbcie to jednak dokładnie bo ten, który się pomyli przegra.

Ucieszył się Karkonosz bo zadanie dostał łatwiejsze od księcia. Zabrał się szybko do liczenia. Policzył już prawie wszystkie, kiedy pomyślał, że musi się upewnić czy, aby się nie pomylił. Liczy więc rzepy drugi raz i trzeci.

Dobrogniewa z Mieszkiem niewiele myśląc wymknęli się z zamku i pędzą do Świdnicy. Tam szybko weselisko wyprawili i nierozerwalną przysięgą miłości połączyli.

Kiedy duch gór się zorientował, że młodzi go przechytrzyli było już za późno. Nic nie mógł wskórać przeciw przysiędze miłości. Ze wstydem ukrył się we wnętrzu Śnieżki w swojej kamiennej twierdzy. Zaś od tego zdarzenia Karkonosz do dziś dnia nazywany jest żartobliwie Liczyrzepą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, beatrix+, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2018/05/24 09:29 #119044

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Czegoś chyba tu brakuje.No tak fotek.
Mam tylko z niedzieli.Awaria sprzętu.

Pięciornik poziomkowaty.Spodobał Mi sie







Ta piwonia jest piękna, ale dziwna.Jest bardzo stara.Wysoka z półtora metra.Cały czas na jednym pędzie.
Kwiat ogromny i pacnący.

WĘŻOWIEC ZABKOWANY polewkamax

Pierwszy kwiat chabra


Skalnica zaczęła kwitnąć


Hosty z drugiej strony




Kompozycja Pani Semperowej

Pierwsze liliowce
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2018/05/24 09:34 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, Margo2, Elżbieta

Nie będę zakładał wątku 2018/05/24 09:36 #119046

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26681
  • Otrzymane podziękowania: 71720
Pani Semperowa wymiata, jak widzę. I dobrze, pomocy w ogrodzie nigdy za dużo.
Pytałam w innym wątku, ale i tu wyhaczę,będziesz w niedzielę w Wojsławicach?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/24 14:30 #119074

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
A to ten Księciunio z Rzacibora?;)
Dobrze Semperqu, niech czekają... może we wrześniu będę zdrowa to przyjadę do Semperowej na kawę ..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/05/24 15:05 #119076

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10286
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Jureczku a dostaleś floksy z piwonii? zadowolony jesteś? ,pytam czy warto u nich kupić? ,ale masz dobrze z Panią Semperową -czyściutko w ogrodzie a mnie nie było cztery dni i ogród w chaszczach..........
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.097 s.