Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/11 19:26 #153112

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25216
Juleczko, zdrówka życzę :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/12 18:13 #153254

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Ja nadal nie w formie- a Floribunda zapowiada przygotowanie róż do wysyłki. Także budleja jak wisteria i brzoskwiniowa krzewuszka szykują się w drogę... krecigl
U nas od wieczora wczorajszego, poprzez noc i poranek padał śnieg. Ale rano słonko wyszło i po śniegu... Tyl;ko zimno ponoć... Spoglądam tylko przez okno- nie zejdę na dół... A jutro do lekarza... think: / Dopiero na jutro udało się zarejestrować... wink-3 /
Z okna widzę ,że kwitną krokusiki sadzone jesienią na przygotowywanej rabacie- może jutro uda się kliknąć fotkę.

Aha- przypomniałam sobie- otwiera sie piwonia z podbalkonowej rabatki- takie coś blade te kwiaty- pewnie to skutek wygrzania w sklepie i rozkwitu w domu. Ale kształt kwiatu odpowiada deklarowanej na etykiecie. Za rok dopiero sie upewnię.


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/12 18:23 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/12 22:36 #153316

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko- życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka :buziak
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 11:00 #153352

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Czekam na kuriera- na budleję "wisteriowatą" i krzewuszkę... clap bardzo jestem ich ciekawa... Wiem,że będą uśpione, bo taka pora, ale chodzi mi o wielkość sadzonek- czy będą fajne... think: Nawet zapowiedziałam mężowi,że będzie kurier- trzeba mi będzie wyjść- do lekarza- a paczkę ewentualnie musi ktoś odebrać. wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/13 11:03 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 11:55 #153357

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
"Wykrakałam"- ledwo napisałam- kurier dzwoni do bramki...

Paczkę otworzyłam- i powiem- uśmiechnęłam się do moich cudeniek- fajne , spore... Solidnie przydrutowane do kartonu, w woreczkach doniczki- czyściutko, solidnie. zwyc

Budleja







krzewuszka=waigela










Zadowolenie zupełne- na pewno coś tam jeszcze kiedyś kupię / orchidea_pl /
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/13 12:00 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 17:21 #153365

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Dostałam maila- jutro przyjdą róże z Floribundy. clap Będę czekać- chociaż muszę wyjść na zastrzyk. Może wcześniej kurier zadzwoni i powie o której będzie... think:
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 19:13 #153377

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Zajrzałam do fotek z minionego sezonu, bo mi tak coś ta piwonia wczoraj rozkwitła pod balkonem coś przypominała... I oczywiście- to co mi zakwitło wraz z drzewiasta amarantową. To będzie to samo. Muszę tej wiosny sprawdzić czy faktycznie to podkładka czy piwonia wsadzona w doniczkę z drzewiastą. Tak wyglądała. Jeżeli się okaże że to podkładka- nie będzie żal usunąć- bo już druga taka jest...




A tak wygląda dzisiaj mocniej rozwinięta ta spod balkonu...

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/13 19:29 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 19:21 #153379

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8516
  • Otrzymane podziękowania: 25728
Dawno mnie tu nie było więc wpadłam z rewizytą i wytrzeszczam oczy zdziwko . Piwonia o tej porze i na dodatek taka piękna :woohoo: , gratuluję Juleczko, bo ja bym chyba w domu nie uchowała :oops:
Tymczasem zdrówka życzę flower , kuruj się bo wiosna tuż tuż :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2019/03/13 19:22 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 19:27 #153382

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Miło cie widzieć Wiesiu. :buziak

Trochę się zdenerwowałam... Floribunda kapie różami zamiast wystawić wszystko co ma - człowiek by sobie podumał i wybrał...Róże do mnie wysłane a tu nowa angielka na sklepie...Mus było złożyć nowe zamówienie... wink-3 2smiech
Przed chwilą zobaczyłam wystawionego Roalda Dahl... :woohoo: Do pary jest wzięta Marie Curie- bo ta co mam coś za mocno drewnieje- mus odświeżyć krzaczek...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 19:54 #153393

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22153
Juleczko ja w tym roku mam trochę wypisane ale stwierdziłam że poczekam do kwietnia jak będą przeceniać to na pewno coś z mojej listy będzie rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 20:03 #153398

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
wink-3 O kochana- taka ryzykantka to ja nie jestem... 2smiech Jak zobaczę to zaraz chcę zaklepać, bo potem się zgapię i po balu. Ja i tak taniej kupuję, bo mam 15 procent zniżki. Nie mam na co czekać... :kocham I tak taniej kupuję.

Ja juz dzisiaj kombinuję czy by jutro przy okazji pójścia na zastrzyk nie zrobić wyskoku do OBI- podobno są francuzki. Spędza mi to sen z powiek- już bym chciała wiedzieć co tam dostępne... :mur Nie jest to skomplikowana wyprawa bo i przychodnia i przystanek blisko w tę i z powrotem spod Obi. Zobaczę czy jutro będę w lepszej kondycji- i nic mnie nie powstrzyma... :diabelek Czytałam-= co prawda w innym mieście- ale że były Amandine Chanel, Institut Lumiere, Agnes Schilliger, Paul Bocuse, Minerva... Tylko tych dwóch z początku listy nie mam... wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/13 20:04 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 20:12 #153405

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22153
rotfl Juleczko to tak trochę zapobiegawczo bo trochę nawypisywałam a miejsca tyle na razie nie mam więc jak cos wypadnie to moja lista zakupów nie będzie taka długa 2smiech a marketów oprócz Biedronki koło siebie nie mam żadnych .
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 20:38 #153416

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Juleczko jesteś niepoprawna 2smiech ani na chwilę nie odłożysz polowania na jakieś śliczne nowe panienki clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/13 20:49 #153422

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Majko- sama wiesz jak do tej pory było z zakupem nowych róż- zamawiało się za granicą. Teraz róże przyszły do nas- ale też trzeba trzymać rękę na pulsie by zdobyć ciekawe odmiany. Ty masz ich tak wiele- rozumiesz jak serce bije na widok każdej nowości... Mnie rajcują róże nowej generacjii- te starsze chociaż nie mniej piękne i pachnące - jednak opatrzone- np Casanowy czy Chopiny... Mnie jak rybę na widok robaka na haczyku - przyciągają nowe odmiany- a angielki czy francuzki- to juz pierwsza liga.- i jak rodzynki w cieście- ja je musze mieć.. wink-3 Mam taką do nich słabość, że nawet korzonki mnie nie odciągną od zamysłu wyprawy po nie... Ale już mi lepiej- arsenał maści, żelów, Mel i teraz zastrzyki szybko mnie postawia do pionu... :diabelek Mimo kuiśtykania po mieszkaniu-sieję, podlewam , pikuję- jak ja to lubię! hu_rra
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 15:47 #153481

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Byłam...zobaczyłam...Kupiłam....

2smiech

Akcja była blyskawiczna- pojechałam -popatrzyłam, szybko wybrałam 3 sztuki i tym samym autobusem który zrobił pętlę wróciłam do przychodni na zastrzyk i galopkiem do domu, bo zapowiedział sie kurier z rózami. Nie wiem czy komu udało sie taki rajd- do tego z bolącymi korzonkami- a jeszcze szybko wsadziłam w doniczki róże, by ślad nikogo nie zaleciał... 2smiech Oj , na pewno odpokutuje to wariactwo- bo już czuję,że wesoło nie będzie... krecigl

Co widziałam w OBI?




























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 15:49 #153482

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 15:52 #153483

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 16:05 #153486

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Cen na te róże wam nie powiem- spieszyłam się i nie mogłam z każdą do czytnika latać- a nie było przywieszki na regale. Kupiłam 3 i te cenę wiem- 34zł z groszami sztuka

Kupiłam te







Może jutro - znowu przy wyjściu na zastrzyk szybko pojade jeszcze po tę- dzisiaj już nie dałam rady- przy korzonkach nie da się nieść za duzo- a trzeba rękę zmieniać- więc 3 to i tak dużo wzięłam... wink-3



Dołożyłam sobie jeszcze tym sadzeniem, bo róŻ które przyszły było 18 sztuk... Jak mnie nie pokręci po takim szaleństwie- znaczy- będzie dobrze... :bezsil

Róże z Floribundy



Poszczególnym sadzonkom nie robiłam fotek- naprawde spieszyłam się. Ta długa to Leonardo da Vinci na pniu- i 4 inne to dla szwagierki, ale musiałam tez w doniczki wsadzic bo ona z innego miasta i zanim przyjedzie to muszą juz być w ziemi- tak nie zostawię przecież... ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 16:13 #153487

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4007
  • Otrzymane podziękowania: 14444
Juleczko rzeczywiście trudno się zdecydować przy takim wyborze
dobrze ,że nie ma u nas OB..
Twój dzisiejszy wyczyn z bolącymi korzonkami, to po prostu cud. rotfl :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 16:23 #153489

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Franusiowa- mój wyczyn to dowód jak jestem szalona ... krecigl Nie chcę nawet myśleć czym się to może zemścić- korzonki to przeciez nie żarty... Jednak jakl sie to mówi- jak się człowiek do czego zapali- to po trupach... ;) 2smiech

Aha - zapomniała ,że jeszcze miałam wstawić fotki- z hortensjami bukietowymi i piwoniami drzewiastymi. Wybaczcie,że cen nie napiszę- może jak znowu pojade to już na regałach będą...




















"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/14 16:28 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa, Danusia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.111 s.