Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/22 16:47 #150522

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Zamówiłam takie dalie- / przez sprawdzanie jak wyglądają w różnych ogrodach zablokowałam sobie forum/-
Belle of Bramera
Mingus Alex
Vassio Megos
Bodacious
Tsuki Yori No Shisha
Jaxon
Yara Falls
Zamówiłam na Allegro- sprzedawca ma 100% pozytywów - firmalilia. Ma wiele innych odmian- ale mnie rajcują tylko strzępiaste i wielkie dekoracyjne- kwiaty od 20cm...;) wink-3 Zamówienie do odbioru na poczcie- coby mnie m z domu nie wyrzucił jak paczki zaczną schodzić... 2smiech
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/22 21:03 #150583

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26659
  • Otrzymane podziękowania: 71651
Juleczka napisał:
Zamówiłam takie dalie- / przez sprawdzanie jak wyglądają w różnych ogrodach zablokowałam sobie forum/-

Juleczko, nie ma tego złego, co się dobrze nie kończy. :przytulam
Odbiory przesyłek na poczcie, adresowanie na adres miejsca pracy, płacenie nz konta siostry, czy córki, opowiadanie o dobrych koleżankach, które podzieliły i przesłały rosliny...jakich to wybiegów ogrodnicy nie chwytają się, by zdobyć upragnioną roslinę :lol: Mam nadzieję, że odmiany będa się zgadzać i będziesz zadowolona. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/22 21:09 #150586

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Juleczko, białą hostę zabierz z tej miejscówki, bo Ci szybko zzielenieje. Do cienią z nią :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/23 14:54 #150662

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Siberio- nad balkonem mam daszek to słonko bezpośrednio na rośliny pod balkonem nie świeci- mają tylko jasno. Ale dzięki- przestawiłam hostę..

Jak co sobota robiliśmy dzisiaj zakupy w bi1. Mąż z kartką w garści poszedł na spożywkę a ja - na ogrodniczy. Nie odgonił by mnie bo już z daleka zobaczyłam kartonikji z różami. To ten pierwszy wysyp- angielek i francuzek jeszcze nie było. Nowością było kilka kartoników - seria niebieskie. ja sie skusiłam na jedną- co prawda tylko z obrazka na karoniku. jedyna informacja to że parkowa silnie pachnąca.







róże "niebieskie"



Kupiłam tę pierwszą z lewej... wink-3


W ogrodniczym na rynku równiez noewa dostawa- trafiłam na kanne, której próżno od 3 lat szukałam- a tu- sama mi w ręce weszła. wink-3

kanna Talisman












:jupi :jupi :jupi :jupi
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/23 14:56 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Franusiowa, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/23 16:51 #150673

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4007
  • Otrzymane podziękowania: 14444
Julka masz szczęście ,że u Ciebie jest tyle dużych sklepów i masz duży ogród :tup
Ciekawi mnie jak będzie kwitła budleja o kwiatach podobnych do wisterii, też miałam na nią chrapkę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/23 17:13 #150677

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Franusiowa - mam wielką nadzieję,że okaże się tak piękna jak na fotkach... Mam świadomość,że fotki są preparowane by zachęcić kupujących- ale szperałam po necie by jeszcze inne foty tej odmiany zobaczyć- i skusiłam się. Budleja szybko rośnie - więc pewnie da się uformować, co mam zamiar z czasem zrobić- chciałabym ja w formie drzewka. Będę z przyciętych co wiosny gałązek próbować coś stworzyć... Trafiłam na nią przypadkiem- i nie odpuściłam... wink-3 Także tą skrętolistną chciałabym drzewkową- nie wiem czy się uda, ale będę próbować.

Co do sklepów ogrodniczych- to fakt- od lat kupuję różne fajne rośliny. Niektóre sprzedające mam już zaprzyjaźnione. wink-3 Od razu wyczuły we mnie zapaleńca- czasem nśwet coś odłożą... :) Panią z ogrodniczego od której kupiłam kiedyś Itoh Bartzellę- ma szkółkę- i zapraszała- jednak obawiam się tam w sezonie zajrzeć- bo znając siebie zwlokła bym masę roslin... Wolę nie ryzykować i nie zaglądnęłam jeszcze.. 2smiech Spotykamy sę tylko z okazji targów w Boguchwale,l bo ma tam wtedy ogrodnicze stoisko. ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/23 17:15 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/23 17:29 #150680

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4007
  • Otrzymane podziękowania: 14444
Julka budleję skrętolistną prowadzoną na nodze możesz zobaczyć u naszej Basi

na zielonozakreceni.pl/forum/pozostale-drzewa-i-krzewy-lisciaste/6915-budleja-dawida-buddleja-davidiihttp://

Krzew wygląda niesamowicie. :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/23 18:22 #150686

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
:woohoo: Faktycznie cudowna...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/25 13:46 #150971

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Pogoda dobra, słoneczko świeci...wybrałam się więc na spacer|... wink-3 Poszłam na przystanek- i powiedziałam sobie- wsiadę w autobus który podjedzie- losowo... 2smiech No i los chciał bym podjechała do Auchana... :) Ale nowego towaru jeszcze nie było- spytałam- ma być w środę... Skusiłam się na dwie sadzonki takie same- róży w woreczku- grube łodygi, kiełki liściowe nieduże- ma być wg fotki na opakowaniu- niebieska pnąca. / Jak ja lubie te loterie - z niecierpliwością czekam potem co się okażę. wink-3 Pogmyrałam w kartonach z piwoniami i wzięłam jeszcze jedna Buckeye Bell- dosadzę do zeszłorocznych. wpierw oczywiście doniczka i postojowe do września... flower

Róże się moczą- ta z soboty i dzisiejsze wsadzę w doniczki i Zostawię w kartonie na polu...

/Troche foty ciemne- robione na szybko- nie porawię bo róże już wsadzone w doniczki i w kartonie na ogrodzie/ Na fotkach- mocza się...





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/26 10:22 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/26 21:02 #151175

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Nie wiem, czy tak jak ja obserwujecie róże w szkółce Floribunda... Dzisiaj wystawili angielskie cudne róże- musiałam zmienić zamówienie, by za dużo z poprzednimi nie nabrać... Skorygowałam zamówienie i ostatecznie - po zastanawianiu, spisaniu planów na kilku kartkach ostatecznre moje zamówienie wygląda tak- to prześliczne róże

Henri Delbard
Julie Andrieu
Domaine de Chantilly
Imperatice Farah
Sophie Rochas
Dame Judi Dench
The Mill On The Floss
Honey Dijon
Lady Perfume
Versigny
Violette Perfume
Heatcliff
Carolyn Knight

Cieszę się, bo zwiększy się kolekcja angielek i francuzek...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Franusiowa, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 13:43 #151241

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Pojechałam do Auchana ciekawa tych róż co to miały dzisiaj być... Zawiodłam się, bo to to samo co było w bi1. Angielek i francuzek jeszcze niet... Zainteresowały mnie natomiast bulwy i cebule XXL. Ogromne- jeszcze takich nie widziałam. Skusiłam sie tylko na inkarville- bo juz nie chce dokładac doniczek na ogród.




alokazja





calle









chasmante





eukomisy
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 13:46 #151242

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
...i dalej

inkarville









ismeny







krynka- crinum powelli

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/27 13:49 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 14:12 #151243

  • rattus
  • rattus Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 240
  • Otrzymane podziękowania: 581
Juleczko też poluję na kartonikowe angielki i francuski. Znalazłam w necie nową gazetkę auchan i mają być w ofercie od 28.
pozdrawiam Małgorzata

Zielony Imperatyw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 14:29 #151246

  • Jagusia
  • Jagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • zielona w ogrodnictwie
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 278
Jak dobrze się czyta twoje wpisy recourse
Już myślałam, że to ja dużo kupuję (np. trzy razu podczas zimy zrobiłam zakupy w tym samym sklepie i wszystko wyślą mi dopiero w połowie marca..a gdzie jeszcze zakupy z innych sklepów :mur )
No i tak sobie myślę, że dobrze, że nie mam Auchana w okolicy -bo bym z torbami poszła polewkamax
Piękne wybrałaś okazy -zwłaszcza budleje :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 14:44 #151249

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
No to jutro znowu jazda do Auchana... Wracając dzisiaj pojechałam naookoło i wstąpiłam do Lidla, bo czytałam,że był wysyp nowych kapersów. Tak, były... Zdziwiłam się bo przejrzałam kilka pudeł- i tylko wzięłam opakowanie sporych bulw liatry- mix białej i różowej. Ani lilie, ani dalie mnie nie poruszyły- stwierdziłam,że wystarczy tego co zamówione... wink-3 Teraz siedzę, przegladam fotki o zastanawiam się od której strony zaczynam "rycie" na ogrodzie. 2smiech Ja z pracami ruszam najwcześniej od połowy kwietniaq- podobno jeszcze może być mroźno. Pod balkonem w pokoju mam rabaty 2smiech , parapety zastawione- ból na uprawy zmalał i spokojnie czekam wiosny...

:kawa

Aha- przypomniało mi się- widziałam na regale w Auchan kilka paczek- to piramidki np do róż czy powojników- coś chyba 41 zł. Ja wzięłam tylko znowu kilka kijów obciągniętych zielonym plastikiem...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/27 14:47 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 16:26 #151253

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1780
  • Otrzymane podziękowania: 4768
Juleczka napisał:
Nie wiem, czy tak jak ja obserwujecie róże w szkółce Floribunda...

oj, też obserwujecie:). A dziś zadzwonili od Kiełkowskich, z pytaniem czy mogą już mi wysłać zamówienie. Na szczęście oni wysyłają rośliny w doniczkach, więc do kwietnia będą spokojnie czekać już u mnie na miejsce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 18:20 #151263

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko -dzięki za fotorelację ,cebule dorodne a i róż jestem ciekawa jakie jeszcze kupisz...bo ja uwielbiam je oglądać ale raczej nie u siebie 2smiech ,ostatnio przycinałam i sporo włosów mi wyrwały małpy jedne :mur ,nie wiem jak Ty swoje ogarniasz
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/27 20:15 #151285

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
No cóż Zanetko - "rany " z poprzedniego sezonu się zagoiły i nie pamiętam im tego... :kocham Ja również bywam poraniona, róże maja ostre kolce... Zdarzało się,że mocno skaleczona wściekałam się i usuwałam całe krzaki. Tak było z Westerlandem i Cosmosem Courtyard. Ten ostatni jednak nie dał za wygraną i jakimś cudem odrósł / widocznie gdzieś w ziemi kawałek został./ Ale nie żałuję bo podrósłszy znowu zachwyca.

Cosmos przed wycięciem




Odrosły...



Teraz zastanawiam sie nad Alchymistem. Ma grubasne, długie , bardzo kolczaste łodygi pokrywające jednen bok mojej ławeczki. Trudno go przycinać, bardzo rani- czasem to krew cieknie z zadrapań... Nawet nie okrywałam , po cichu myśląc - jak zmarznie to wytnę... Ale zimy nie ma to pewnie przetrwa...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/27 20:23 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, inag1, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/28 14:45 #151381

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Pojechałam rano... wink-3 Zaraz po 8.00
Róż nie było... Na zapytanie kiedy- może jutro może za tydzień... :diabelek Zapytałam inną osobę i dowiedziałam się że są na magazynie... Uprosiłam, by spróbować wywieźć- poczekam... I czekałam... I doczekałam się. jak zaczęłam grzebać w kartonikach zaraz się zrobiło tłoczno- i nie dało rady zrobić ogólnej foty... To co kupiłam to sfociłam dopiero w domu. Namoczyłam i przed chwilą wsadziłam w doniczki- zostawiłam na ogrodzie... Tak zgłupiałam,że przyniosłam 8szt, a miałam tylko 2 kupić... 2smiech

4angie;lki / ta juasno rózowa ma na dnie napis- Oliwia/- niżej na fotce- 2 francuzki





Żółta Fresia a ta druga to z serii niebieskich



a hostę wzięłam, bo chociaż mam taką to ta miała 7 kłów / a w kartonie wszystko po 1 kle/- dam synowej...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/02/28 14:55 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz, Danusia, rattus, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/02/28 18:31 #151394

  • rattus
  • rattus Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 240
  • Otrzymane podziękowania: 581
Podziwiam Twoją determinacje, ja dzis też wybralam sie na zakupy jednak nie zastałam świeżej dostawy. Pewnie też stała na zapleczu w oczekiwaniu na wystawienie w sklepie. Kupiłam tylko jedną z tych z serii niebieskiej. A jechałam głownie po tą ciemniejszą francuską, od ubieglego roku na nią poluje a jakoś nie mogę trafić.
pozdrawiam Małgorzata

Zielony Imperatyw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.102 s.