Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 16:24 #153490

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Juleczko to istne szaleństwo ale za to jakie piękne hu_rra z tymi korzonkami to możesz rzeczywiście odcierpieć :przytulam
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 18:59 #153520

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22153
Juleczko no Ty to szalona jesteś kobieta :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 19:02 #153523

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko -róże fajne wybrałaś i ładnie rozrośnięte ,niech zdrowo rosną ,powiem ci ,że i mnie by kilka skusiło -ale ja przecież nie mam miejsca polewkamax ,mnie pociągają z serii ruffles mam chyba dwie lub trzy,ale słabo jeszcze kwitły,dziekuję za sprawozdanie ,niezła dostawa była w Obi ,wypatrzyłam ,też ładnie zapączkowane rodki....ale jak Ty dałaś radę to wszystko ogarnąć to nie wiem....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 21:04 #153562

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
No zaszalałam. Dzisiaj się zmobilizowałam, ale teraz jestem namaszczona przeciwbólowymi maściami i tabletki na rozkurcz mięśni- no czuje tę głupotę dzisiejszą, czuję. Jutro chyba grzecznie tylko na zastrzyk i z powrotem- jak mnie rozłoży to wtedy nafikam- będę leżała i tyle. A tu następny mail- idą dalie... wink-3 2smiech Po niedzieli sadzę dalie i kanny w doniczki, bo te co mam w piwnicy ruszyły- co prawda delikatnie, ale ruszyły. I znowu musze wyczaić jak domownicy poza domem- bo oberwę w końcu za to nieposzanowanie zdrowia... ;) W domu mam dwie dalie - podpędzam- białą White Perfection i Cafe Au Lait. Pierwsze sadzonki z nich juz oberwane i posadzone...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/14 21:06 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 21:22 #153566

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4007
  • Otrzymane podziękowania: 14444
Widzę ,że robisz sadzonki z dalii jak Monti.
Ciekawa jestem czy już robiłaś takie eksperymenty.
Juleczko musisz przystopować ,bo przedłuży Ci sie wiosna :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/14 22:07 #153569

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Tak- robiłam tak już nie raz.

Przykład

W 2014- nazwy dalii już nie pamiętam- ale trak robiłam- dalia chyba Melody Harmony





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/14 22:11 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 07:23 #153578

  • rattus
  • rattus Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 240
  • Otrzymane podziękowania: 581
Szalona kobieto, skąd Ty bierzesz na to wszystko energię. 2smiech I jeszcze 18 róż do wsadzenia, ja czekam na 10 i słabo mi się robi na samą myśl o ich sadzeniu a Ty masz jeszcze siłę by kupować kolejne.
pozdrawiam Małgorzata

Zielony Imperatyw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 08:29 #153581

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 650
  • Otrzymane podziękowania: 1952
Witaj Juleczko,śliczne różyczki pokazałaś.Kilka z pokazanych Francuzek udało mi się kupić w zeszłym roku latem w mega przecenie w obi za 2,5.Stan roślin nie był idealny ale były żywe ,ryzyko opłacało się,bo do jesieni ładnie rozrosły się a ku mojej radości ładnie przezimowały i puściły pączuszki po zimie.Czekam na ich kwiaty .Powiem Ci że szalona kobieta jesteś,przy korzonkach pracować w tą pogodę w ogódku krecigl .Zdrowia życzę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 09:14 #153588

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Hej dziewczęta vishenka

Dobrze,ze wszystko wczoraj wsadziłam- dzisiaj pada... Nigdzie na razie nie idę- nawet na zastrzyk póję dopiero jak może przestanie... Trochę sztywna dziś jestem, ale Mel/ chociaz to świństwo / połknięty i zaraz będzie lepiej. wink-3 Teraz siedzę, oglądam fotki Williama Christie- i się zastanawiam czy w ogóle go kupować. Kiedyś miałam , zaraz poszukam fotek- przypominam sobie- kwiat cudny tylko mały... Nie wiem czy chcę wysoki krzak o małych kwiatkach... think: Na razie myślę... Z Roalda Dahl tez na razie zrezygnowałam, bo też ma małe kwiaty... A tyle róż do podziwiania mnie czeka w tym sezonie nowych- bo i jesieni kilkanaście zadołowanych na rabacie warzywnej. jeszcze zasypane ziemią, ale to co wystaje puszcza listki- trzeba więc odgarnąć. Na razie zostawię w ziemi , bo rabatek na razie nie robimy. Mąż będzie kończył montowanie wodne do wkopanego jesienią wielkiego zbiornika na wode , a ja muszę wpierw oczyścić ogród z liści i jako tako porównać rabaty. A nie odgarniam jeszcze, bo pogoda nie stabilna- czekam zwykle od połowy kwietnia zaczynając cokolwiek. W zeszłym tygodniu na poróbę przycięłam kilkanaście róż- ładnie ida liście- trzeba będzie dokończyć. U mnie to trwa, bo ja od razu ucięte tnę na małe kawałeczki- coby więcej do wora odpadków weszło

Mój William Christie z 2014 roku... wink-3


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 09:15 #153589

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15353
  • Otrzymane podziękowania: 47408
Zazdroszczę Ci cierpliwości w robieniu daliowych sadzonek! Czy mogę Cie poprosić, żebyś podzieliła się doświadczeniem a daliowym wątku?

Jak pokazywałaś róże, to zastanawiałam się, co wybrałaś, a tu na końcu patrzę - włożyłaś do koszyczka moje typy! 2smiech

Ładną weiglę kupiłaś ta morelową!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 09:50 #153598

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Miłka- sadzonkowanie dalii- to żaden problem, ani wysiłek. Doniczki stoją na parapecie, urywam/ nie odcinam!/ , a praktycznie wykręcam łodyżkę w miejscu którym sie łączy z bulwą. Zwróć uwagę na fotce- ma takie zgrubienie na końcu- i wtykam do ziemi obok. Nakrywam kapturkiem z plastikowej butelki- do chwili aż stanie sadzonka o własnych siłach. Pilnuję delikatnego podlewania- nie chce zbyt wybudzić karpy- ot by od czasu do czasu coś wypuściła.
Na fotkach- potrójna- Cafe Au Lait, ppojedyncza White Perfection












Szukam fotki jak kwitła taka rozmnożona z sadzonek zielnych dalia- ale to jak szukanie igły w stogu siana. Mam wiele tysięcy fotek, nie wszystko uporządkowane i wklejone w odpowiednie foldery- ale może znajdę. wink-3


Jakieś tam znalazłam... wink-3

Dalia Autumn Fairy- taka do donicy








"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 09:56 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 10:25 #153604

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1931
Julcia przystopuj trochę, bo zdrowie najważniejsze! A włóczenia po doktorach nie życzę nikomu.
Róże różami, ale jak patrzę na to co wyczyniasz z daliami to jakbym jakiś stience fiction oglądałą. Sama się za to pewnie nie zabiorę (nawet nie miałabym gdzie tych dalii trzymać), ale u Ciebie z przyjemnością popatrzę :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 15:13 #153632

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Aż sie zastanowiłam nad sobą siedząc na przystanku po wyjściu z przychodni. Zadek bolał, ale intuicja prowadziła... wink-3 2smiech Nie dało mi spokoju / co za wredna natura... :oops: / dopóki nie wsiadłam do autobusu.Co jest ze mną nie tak?! czdziura

W OBi przestawili regały z różami i co gorsza- ceny były- ale z tyłu regału dostawionego do ściany. 2smiech . Ja się dobrałam do francuzek- nie było wiele, ale wszystko wystawiałam na ziemie i przeglądałam... Oto co znalazłam- jeden William Christie, jedna Anne Sophie Pic i dwie Martine Gui;llot. Oczywiście jeszcze kilka Amandine Chanel, Agnes Schilliger... Aha i jeszcze tylko jedna Rosomane Janon...
No co było robić? Wzięłam te co pojedynczo były- by potem nie żałować. polewkamax











Teraz siedzę i patrzę w necie co mi powinno urosnąć- o ile nie pomieszane etykiety/ chociaz mocno przytwierdzone do doniczek/. Wszystko nieprzewidziane może sie wydarzyć- kupiona dwa lata temu Rose des Cisterciens w OBI- wcal;e nią nie była... :diabelek
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 16:15 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Franusiowa, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 15:43 #153633

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Rzeczywiście jesteś szalona 2smiech ale na leczenie już za późno 037 pozostaje tylko poddać się tej chorobie 037
Moją uwagę zwróciła Martine Guillot, to jest dzieciątko sławetnej New Dawn :kocham i ma troszkę genów Iceberg, ciekawa jestem tej róży think:
Doczytałam że powinna być pnącą, kwiaty ma podobne trochę do matki, albo do którychś kuzynek think:
Aż mi się jej zachciało 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 15:47 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 15:52 #153634

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko - :kocham Twoje różane szaleństwo :buziak ,tylko zdrówko szanuj
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 16:11 #153636

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Majka- zaciekawiło mnie co piszesz o Martine Guillot... Juz jedno dziecko New Dawn mam- Awakening. Jeżeli ta choć troche bedzie podobna to moja radość będzie wielka. Awakening jest rewelacyjna i z roku na rok coraz bardziej mnie zachwyca.

Awakening







"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 16:12 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 16:32 #153637

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Też ją mam, mnie tak nie zachwyca bo bardzo powoli się rozrasta choć to wygórowane stwierdzenie B) ale kwiatuszki ma rzeczywiście :kocham
Zrobiłam sobie listę pnących potomków New Dawn i postanowiłam zdobić i posadzić jak najwięcej 2smiech czy to nie jest szaleństwo 037 jesienią kupiłam Pink Cloud czyli kolejna z listy wykreślona 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/15 17:11 #153642

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Czy Pink Cloud równiez jest potomkiem New Dawn??? Napisz mi tę listę potomków- niech i ja uzbieram... Lubię takie kolekcje- na razie to sa Renaissance, pasiaste, Flower Circus, fdrancuzki, angielki... wink-3

Mam różę którą podejrzewałam o bycie Pink Cloud. Może to Pink, może Parade... think:





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/03/15 17:21 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/16 10:46 #153721

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Julko, szalona kobieto, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. wink-3 Lubię do Ciebie zaglądać i podczytywać. tyle się u Ciebie dzieje a jeszcze wiosna na dobre się nie rozkręciła. O zdrówko dbaj, bo tego nie kupisz. :buziak
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/03/17 10:42 #153834

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
dzisiaj piękne słoneczko, wiatr ustał- zapowiada sie sliczny dzień.
Trochę mojej wiosny...























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.101 s.