Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/14 22:36 #108597

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4435
  • Otrzymane podziękowania: 8311
Moja rola jest prawdę mówiąc żadna ;), ja tylko wiedziałam wcześniej, ale sprężyną jest nasza Ela gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/14 22:40 #108600

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Ela, która nie pokazuje swego ogrodu nawet w wątku na forum??? gwizdac No ładnie... :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/14 23:51 #108607

  • mira
  • mira Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ha! ale trafiłam clap
przyszłam napisać Ci o wieczorniku a tu takie wieści .

Super nie kokietuj , to było pewne że tak się wydarzy tylko kwestia czasu. Ja to mam szczęście że znam wielu wspaniałych ogrodników których ogrody pokazuje Maja.
Poczekam aż wypicujesz ogród, potem nagranie no a potem najadą Ci co będą stać za płotem jak będzie nagranie szampan

No dobrze przemyśl.

A jeśli chodzi o wieczornik to wysiewałam, przez sezon wyrosła piękna sadzonka a w ub roku zakwitły. Teraz same się wysiały więc myślę że coś będzie. Chcesz nasiona czy sadzonki ?

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/15 00:44 #108613

  • Mała Mi
  • Mała Mi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 108
Niestety Maja potrafi zrobić nalot dzień lub 2 po zapowiedzi... jak po drodze wpadnie weekend niehandlowy lub chrzciny wnuka..to jest wariatkowo :)
Ma to jedną zaletę.. nie tracimy czasu na dopieszczanie i sprzątanie.. rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/15 16:39 #108665

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5600
Ewciu pierwszy krok zrobiony ,więc nie odmawiaj ,wszak zupełnie nie wypada . teacher Ja już się cieszę na oglądanie :fotka Maja to bardzo sympatyczna osoba ,była w naszym mieście tej jesieni . :na_ucho Poza tym możesz się z nią umówić czego nie chcesz pokazywać :owady Czy siałaś już naparstnicę ,bo ja się zastanawiam czy teraz nie posiać :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/15 18:27 #108672

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8524
  • Otrzymane podziękowania: 25743
Popieram poprzedniczki w pełni Ewuniu :) , nie kokietuj bo ogród masz piękny i będzie znów ciekawy program do zobaczenia :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/15 19:38 #108674

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1224
  • Otrzymane podziękowania: 3230
Ewa klamka zapadła i nie ma się nad czym zastanawiać.... wink-3 ....Eli i Marcie możesz tylko podziękować, do lata zielone urośnie i będzie bajkowo jak zwykle flower
Zastanawiałem się czyje to zdjęcie w Eli avatarku...... 2smiech .......faktycznie to Ela.... :mur polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/15 19:49 #108675

  • katja
  • katja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 91
Ewa, już się cieszę na program z Twoim ogrodem clap
Kasia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/17 21:20 #108930

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Odpowiem zbiorowo, o programie mowy nie było, ot wstaplili bo po drodze 2smiech
Co miałabym pokazać :nie_wiem oczek ani strumieni nie ma, altanka tylko kiedys w planach była, domek ogrodnika? szklarenka ?brak, murów angielskich nie bedzie ani kur czy kaczek :diabelek kto chce oglądać zachwaszczoną murawę czy ścianę iglaków krecigl
Dziekuję Wam za ciepłe słowa........ :)
Ostatnio zmieniany: 2018/03/17 21:22 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/17 23:04 #108949

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6024
  • Otrzymane podziękowania: 25238
sierika napisał:
Odpowiem zbiorowo, o programie mowy nie było, ot wstaplili bo po drodze 2smiech
Co miałabym pokazać :nie_wiem oczek ani strumieni nie ma, altanka tylko kiedys w planach była, domek ogrodnika? szklarenka ?brak, murów angielskich nie bedzie ani kur czy kaczek :diabelek kto chce oglądać zachwaszczoną murawę czy ścianę iglaków krecigl
Dziekuję Wam za ciepłe słowa........ :)

No nie, tu już przesadziłaś skromnością teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/18 17:26 #108995

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1693
  • Otrzymane podziękowania: 5145
Marudziłam kiedyś, że ciasto przesuszyłam i pieczeń zbyt miękko, córka skwitowała, że 'mistrzem marketingu to ja nie jestem.
Zastanowiło mnie to, bo faktycznie, tak jest; często sama się nie doceniam [a za moim zdaniem mogą pójść inni :diabelek ]
Pewnie to znak czasów, w jakich się dorasta. Kiedyś mówiono; 'siedź cicho, znajdą cię', teraz wpaja się; 'kto jak nie ty', 'brawo ty', jesteś tego warta'.
Może warto coś z tego przyswoić, Ewa, człowiek uczy się ciągle przecież :) .
A wracając na ziemię; kupiłam nasiona monardy cytrynowej, na obrazku z torebki nawiązują trochę wyglądem do Bergamo [wiem-kolorują nieco].
Siałaś je kiedy - wiesz coś o niej z doświadczenia question
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/18 17:37 #109000

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11719
  • Otrzymane podziękowania: 22175
Ewcia no teraz to pojechałaś ostro-znaczy że ja się cały czas zachwaszczona murawą zachwycałam???oj mamuniu to mnie się chyba cos z oczami porobiło bo nie wiem czy o tym samym ogrodzie piszemy rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/19 08:21 #109097

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15388
  • Otrzymane podziękowania: 47507
Dobrze wiem o co chodzi Ewuniu! Ale piękno ogrodu nie tkwi w kaczkach czy ruinie 2smiech Przecież wiesz! :buziak Tylko kwestia spojrzenia. Czasami ogród bez dodatków jest pełniejszy i bardziej spełniony...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/19 19:34 #109208

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Vero, takie fakty a na więcej nie mam szans, mi to wystarcza w zupełności ale puszczac w eter think:

Kondziu, marketing rodem z PRL-u 2smiech

Ela, siedź w kącie, znajdą cię :diabelek kupiłam kiedys nasiona cytrynowej ale nie wysiałam, dalej tkwia w torebce :oops: mysle, że różnic w upraiwe nie mam za to w jakości nasion tak. Kiedys siałam coś z polskich nasion, chyba Karwinskiego, 2 lata próbowałam i nic nie wyrastało a z nasion od SR owszem, no ale nie jest to normą.

Danusiu, ten sam.... polewkamax

Miłka, masz rację, że to kwestia spojrzenia ale...teraz panuje trend wydzielania wnętrz, podkreślania ich żywopłotami czy architekturą, na pewno daje to większe mozliwości chociażby w tworzeniu rabat, zakątków, to juz całe widowisko. Takie ogrody bardzo drenuja kieszeń, natomiast ja operuję ubogimi środkami, sama twierdzę, że rosliny to nie wszystko więc dokładam jakies rupiecie zaledwie2smiech

Mysle, że nie odezwą się juz....... :diabelek

Wróciła zima, z potwornym wschodnim wiatrem i sporymi opadami sniegu, dlaczego śnieg przyszedł po ataku mrozu dopiero :omg nie wiem jak to przysłuży sie ciemiernikom i wrzoścom, tych szczególnie szkoda, bo owady maja na czym uzywać na przednówku. Z okolicy zleciały się stada kwiczołow, kosów, szpaków biedaków, które są zbyt delikatne na takie dictum pogodowe, oczywiście rudziki i masa innej drobnicy bo ptasie radio działa, wiedzą, że tu ptaki maja szwedzki stól :) dzisiaj zjadły 5kg jabłek, 4kg słonecznika i kg płatków.....ufffff, przez cały luty i połowę marca nie były widoczne a dzisiaj..... :woohoo: biedaki.

Cos tam wysiałam i zdążyło wykiełkować, trzeba juz pikować no i siać całą resztę, a jest tego krecigl w ganku mam zastawione doniczkami, w których siedzą karpki łubinów, maków, malw a łudziłam się, że o tej porze będą juz w ogrodzie na rabacie :glupek wystawiłam z garażu donice z agapantami, żeby wątłusze nie rosły bez światła i została mi ścizecka między drzwiami krecigl do tego azalia m/m i hortensja tez wydarta z garażu z powodów j/w
Ostatnio zmieniany: 2018/03/19 19:37 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/19 19:51 #109214

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11719
  • Otrzymane podziękowania: 22175
Ewciu masz piękny ogród i tworzony jak wszystkie tutaj z sercem a to najważniejsze :buziak u mnie wszystko pod sniegiem i mrozi cały czas ok -10 ciemiernikowe kępki przykryłam donicami reszta musi sobie radzić.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/19 20:23 #109225

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
W Anglii byłam dotychczas jeden raz i najbardziej mi przypadła do gustu idea wolontariuszy pracujących w ogrodach :woohoo: . A także luzik w ogrodowaniu, w przeciwieństwie do naszych projektantów napinających się u Mai. W niesprzyjających danej roślinie warunkach to zapalony ogrodnik może mieć kaprys i czasami posadzić , co zechce pod warunkiem ,ze starczy mu czasu ,aby o to zadbać. A takie odloty często oglądam w w programach ogrodowych.Może taka sensowna Sierika by się przydała :na_ucho
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/20 12:36 #109286

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8524
  • Otrzymane podziękowania: 25743
Ewciu, nie bądź taka skromna bo brakuje programów o takich ogrodach jak Twój i chętnie zobaczę nie tylko na żywo :lol: .
A ptaki faktycznie szaleją u Ciebie, 5kg jabłek to u mnie nie zjadły przez całą zimę :lol: , a jakie płatki im dajesz?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/20 16:42 #109308

  • Pszczelarnia
  • Pszczelarnia Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ewo, dziękuję za wszelkie porady wysiewowe.
Przecież urok ogrodu nie tkwi tylko w sadzawce i pokojach.

Myślę, że w Twoim ogrodzie jest wiele do odkrycia i Maja ze swoją wrażliwością mogłaby być takim Odkrywcą. A jak Ty dołożysz do tego swoją opowieść, to będzie naj!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/20 20:11 #109335

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Nowinko, w zasadzie naparstnica w czerwcu ale czemu nie spróbować think: cóż sie stanie, przynajmniej będzie nowe doswiadczenie w wysiewach.

Danusiu, ile miłych słów zawsze od Ciebie :buziak

Kondziu :)

Ewo, Twoja opinia cieszy mnie, sensowna Sierika nieźle brzmi :)

Wiesiu, dzisiaj zjadły 6kg 2smiech do tego 3kg słonecznika i znów kg płatków, daje owsiane choć wcześniej były jęczmienne i tez poszły, ja chcę wiosnę, ptaszki sa cudne ale w takim tempie pójdę z torbami :diabelek

Ewo, oby te porady dobrze posłużyły, dziele się tym co mam wypróbowane przez lata ale bardzo chętnie czytam porady innych forumowiczów bo przede mna jeszcze wiele nauki i zbierania doświadczeń.
O tak, Maję interesuje wiele aspektów, zawsze coś wypatrzy.

Zima nie odpuszcza, dzisiaj dosypało zdrowo, więc machaliśmy łopatami od rana, skoro spadł juz snieg to przewalałam go na rabaty, niech się na cos przyda :diabelek
Ptaki szaleją od 6.00 do 17.30.....jedzą i biją się.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/03/20 20:22 #109339

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1693
  • Otrzymane podziękowania: 5145
U nas też napadało sporo śniegu, dobrze, że folii nie naciągnęłam na tunel, choć mnie kusiło przed tygodniem, nawet ziemię skopałam :P
Po tym śnigu to chiciaż trochę wilgoci w ziemi zostanie, nie to co po ulewie - to tak na pocieszenie.
Ptaków nie dokarmiam, bo tylko im mogę zaszkodzić, moje dwa :kot :kot miałyby na co polować.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2018/03/20 20:23 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.089 s.