Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/07 08:06 #173052

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15377
  • Otrzymane podziękowania: 47469
Oj chcę! Pod brzozą tylko ona wytrzyma! A jakby ja kosić, to przeca się nie rozsieje! think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/08 08:24 #173138

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
No tak.Przeczytałem "Świat kwiatów" i znów tam polazłem.
Reszta jest milczeniem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/09 22:22 #173285

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Słyszę,że zakupy cebulowe się szykują. Ja też się rozglądam.ale miejsce jeszcze nie przygotowane.Przy garażu tez pustawo, ale przecież miałam nie kupować . A tu Martusia -Artamka mnie nęci. Co radzisz zrobic z ta moją łąką ?
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/19 22:07 #174053

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Miłka, nornikowy stwór zżarł dalię od Ciebie golden Scepter :( gdybyz tylko to....... :bezsil

Jurek, kupuj i sadź na zdrowie 2smiech nie żałuj sobie :)

Ewa, dzięki za telefon :) podtrzymuję wersję z nie ingerowaniem w ten piekny ogród, zajmuj się łąką :)

Wstawaić zdjęcia, każdy wstawiać zdjęcia a mi zawsze cos przeszkadza w zrobieniu ich 2smiech no ale siadłam juz i.....przeciez nawet nie zgrałam :glupek




















Ostatnio zmieniany: 2019/08/19 23:02 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Semper, katja, zanetatacz, a.nia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/19 22:47 #174064

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5044
  • Otrzymane podziękowania: 9734
Ja mam ostatnio tak samo jak Ty ze zdjęciami
Wyjdę cos porobić, a potem nie chce mi się wracać po aparat, albo coś innego przykuje uwagę
O twoim ogrodzie można rozmawiać i rozmawiać, dlatego to robimy z Lukrecją
Całe szczęście myszowate jakoś nie robią większych szkód, a poza tym ostatnio ma sprzymierzeńca, kota
Poza tym ja mam taką samą suszę, a mimo to Twój ogród na zdjęciach Konrada wygląda dużo lepiej niż mój
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/20 20:18 #174110

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Teraz suszy już nie ma, trawnik zielony i gęsty i rosliny odżyły. Dużo pomidorów więc trzeba pomału przerabiac i papryczki ostre, palą mnie tak dłonie, że wszystkie reumatyzmy pójdą precz :lol:
Dobry czas na wysadzanie roslin z donic ale po co? wczoraj wyciągnęłam dwa floksy i ratowałam sadząc w donice resztki, mam juz tych ratowanych donic coraz więcej krecigl , co wiosna wsadziłam teraz doniczkuję :nie_wiem ogród w donicach think:

Może ponudzić?




















Ostatnio zmieniany: 2019/08/20 21:54 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, katja, Iwona1311, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/20 21:35 #174123

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Nareszcie stół pokazałaś,ale czemu tak daleko skryty ?Ja ze szpadelkiem po ogrodzie krążę i zaczynam dosadzać na ,,okrągłą rabatę " na łące Ale ponoć wracają upały krecigl U Ciebie ładnie się zazieleniło .Ewa wstawia zdjęcia jak się do niej zatelefonuje .Kto następny ? :)
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/20 21:59 #174126

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Skryty nie jest, ale czeka jeszcze na ostatni szlif i pokost a potem ustawienie precyzyjniejsze bo teraz niczym po pijaku 2smiech potem najlepsze bo dekorowanie, trochę inwencji bedzie :)
musi nabrać szarości ogrodowej nie bedzie sie tak rzucał w oczy think: na razie dominuje gwizdac a to mi sie nie podoba.
Ktos zadzwoni, ktoś przyjedzie 2smiech ale kto nie wiadomo.
Myślę nad tarasem -obsadzeniem, malutko miejsca ale ogarnąć muszę, chcę coś nieoczekiwanego tam, ale pomysłów mało.
Ostatnio zmieniany: 2019/08/20 22:02 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/21 11:50 #174166

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Wszystko już napisano o Twoim ogrodzie, tylko dopiszę że mnogość cudnych roślin przyprawia o palpitację serca. :)
Chciałam zapytać o gaurę. Widzę, że masz duży biało kwitnący krzew ( jeżeli to gaura wink-3 ) Znowu skusiłam się na kupno i może teraz z lepszym skutkiem, bo przeważnie u mnie poległa po zimie. Kupiłam różową a ona podobno delikatniejsza ale na chciejstwa i zachwyty nad roślinami w ogrodniczym nie ma rady. krecigl Moje pytanko dotyczy tego, co mam z nią zrobić , jeżeli przezimuje. :P Obcina się ją do ziemi, czy tylko te "patyczki" , na których są cudne , motylkowe kwiatki. Kupiłam dość dużą sadzonkę, to może już chociaż raz zimowała a przy ostatnich ciepłych zimach może zechce rosnąć. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/21 22:16 #174248

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Inuś, gaury u mnie masa bo sieje się obficie, krzaczki wiosna przycinam przy ziemi tak jak to z bylinami jest, pomiędzy nimi kiełkuja nowe bo po 2 góra 3 latach stary krzak wypada łatwo. Z różową łatwo nie jest, miałam ze 2 razy ale nigdy nie przezimowała, obstaje więc przy tym co daje radę. Jeszcze jedna kwestia, moja rosnie na żwirze i piachu, może on też sprzyją zimowaniu. W innych miejscach owszem rosnie ładnie ale sieje sie znacznie skromniej. U Ciebie chyba klimat łagodniejszy niz u mnie. Wiem, że chciejstwa nie pozwalają rozumowi przemawiać, każdy z nas to ma 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/22 11:00 #174284

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Dziękuję za odpowiedź. flower
Tak pamiętałam, że różowa trudniejsza ale jak jej nie kupić, jak taka ładna wink-3 Pewnie wiosną znowu będę się martwić, że nie przeżyła , taki nasz ogrodniczy los. ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/22 21:40 #174347

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11719
  • Otrzymane podziękowania: 22172
Ewciu pięknie jak zwykle a w pomidorach widzę urodzaj świetny nic tylko przerabiać rotfl ja dzisiaj robiłam jeszcze kilka słoików ogórków bo teściowa przywiozła a potem z grzybami bo M poszedł po pracy :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/08/26 10:59 #174650

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15377
  • Otrzymane podziękowania: 47469
Matuniu! Ile pomidorów! Ja będę miała takie duże tylko 2 ! 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/08/26 11:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/09 11:03 #175991

  • Mała Mi
  • Mała Mi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 108
Ogród odżył :) Trawnik się zregenerował . Od razu powiało świeżością.
Co robisz z ostrej papryki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/11 22:11 #176224

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 250
  • Otrzymane podziękowania: 140
Witaj Ewo, podziwiam masę pomidorów (u mnie też obrodziły) i przegorzanów (muszę je mieć!). Piękne masz gary w warzywniku i przymiotno w wannie uroczo wygląda.
Wiesz, że moje powojniki też żarło? A dokładnie - viticella Polish Spirit. Zazdroszczę wspólnej wyprawy na Lubelszczyznę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/12 22:16 #176281

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5044
  • Otrzymane podziękowania: 9734
Jak zwykle zachwycam się twoim ogrodem
Stół zapowiada się całkiem całkiem.
Czy już wymyśliłaś jak będzie wyglądał?
No i te wszystkie dodatki :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/15 21:11 #176511

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Ino, mam tak samo i nie tylko my :lol:

Danuisu, od tamtego czasu zrobiłam wiele przetworów, a do końca daleko, jeszcze kapusta, buraczki ale to już kupne, zimą dobrze wyciagać z piwnicy :)

Miłka, a ja zebrałam 100 kg w sezonie 2smiech

Aniu, odżył bardzo, dzisiaj Aldona zauważyła, że jest dobrze :lol: z ostrej nadziewane feta i ziołami oraz pastę z dodatkiem pomidorów i cebulki podsmażanej, jutro będę tworzyć z ostatniej porcji.

Iza, przegorzany warto mieć, nawet zauważyłam takie popielato-srebrne, ładnie kwitną i przybywa ich każdego roku. Wyprawa bardzo udana, miłe wspomnienia mam i chęć na więcej :) wiesz myślałam, że pojawisz się, szkoda no ale nie zawsze można.

Gosia, obmyślam cały czas, mam na oku dodatki dodatkowe 2smiech i aranżację wkoło, coraz to nowe pomysły krążą 2smiech

W ogrodzie wypiękniało, trawa odżyła, zgęstniała, astry dodają koloru rozkwitając stopniowo, róże mają kolejne kwitnienia i to jakie, ten rok zdecydowanie służy różom.
Warzywnik w stanie likwidacji upraw a raczej tego co po nich zostało, urodzaj pomidorowy i paprykowy więc przetwórstwo kwitnie :mniam Dosadziłam 2 jabłonki ozdobne, byliny i trawy tkwią w donicach bo norniki rozrabiają, ciekawe co będzie po zimie :nie_wiem ale trudno, czas teraz na zauroczenie tym co zostało bo światło wrześniowe wydobywa urodę ogrodu. Dotarły cebule tulipanów ale poczekają jeszcze, trzeba przygotować stanowisko im. I leci tydzień po tygodniu..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/15 23:00 #176524

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25216
Tulipany będziesz sadzić w koszykach, czy prosto do gruntu ??? Myszate i u mnie 'obrodziły' w tym roku, nawet obficiej niż pomidory koktajlowe :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/16 07:49 #176529

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15377
  • Otrzymane podziękowania: 47469
Marzę o takim areale warzywnika, żeby mogła chociaż 10kg zebrać! Niestety mam wciśnięty w kąt i częściowo ocieniony, stąd plony mizerne. Najlepiej wychodzi niewybredna zielenina i buraki. A całość ma z 6m2? think: I w tym roku dodatkowo cały warzywnik zdominował mi fenkuł. Ale jak to pięknie wyglądało!!! 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/09/16 22:26 #176635

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2474
  • Otrzymane podziękowania: 3626
Vero, mam 3 ogromne donice wkopane lata temu w grunt i tam wpycham, co nieco pójdzie prosto w grunt ale niewiele, stawiam na donice. Oh, te myszowate, wczoraj zżarły mi ostatnią odmianową jeżówkę krecigl

Miłka, wszystkiego mam 25m2 na warzywnik, też część z niewielka ilością światła, ale z samych donic zebrałam z 15kg :na_ucho fenkuł padł łupem norników w pierwszym rzucie a miałam tyle tego, że wiosna wykopywałam, teraz będę siać 2smiech

Dzisiaj od rana w kuchni, papryczkowo było a potem M ruszył na maślaki :mur przywlókł tyle, że musiałam mu pomóc w obieraniu bo jeszcze grzebał by się think: 2smiech paskudna robota, jak ze slimakami :nie

Temat przewodni piękna pigwa, zakochałam się w niej




















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, Semper, katja, zanetatacz, Danusia, a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.102 s.