Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 16:35 #321751

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14902
  • Otrzymane podziękowania: 45359
Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller


adres:
Fondazione Andrè Heller
Via Roma 2 - Gardone Riviera (BS) Italy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+39 336 410877

Znajduje się nad Jeziorem Garda na jego zachodnim brzegu w Lombardii. Ogród botaniczny i zarazem galeria sztuki. Zaskakuje na każdym kroku, za każdym ruchem głowy. Nie znalazłam tak tabliczek z nazwami roślin, ale pół-naturalną zieleń, doskonale przechodzącą ze stylu na styl, z kraju na kraj. Gołym okiem widać fascynację dalekim wschodem, elementy sztuki i flory chińskiej, hinduskiej. A jednocześnie jest swojski i przytulny. W sumie niewielki na 1-2 godzin zwiedzania z foceniem, kawą i kontemplacją na ławeczce.











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, Franusiowa, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna, IK-W

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 16:37 #321752

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14902
  • Otrzymane podziękowania: 45359
Ostatnio zmieniany: 2024/05/28 16:39 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Franusiowa, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 16:42 #321754

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14902
  • Otrzymane podziękowania: 45359
Jak widzicie, ogród gęsty i zaskakujący. Rośliny bujne, bo wilgotność powietrza doskonała dzięki bliskości jeziora Garda.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, Franusiowa, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna, IK-W

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 16:44 #321755

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14902
  • Otrzymane podziękowania: 45359
I trochę szerszych kadrów:







I paprociowo:



I ja z koleżanką



Ostatnio zmieniany: 2024/05/28 16:58 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, zanetatacz, Franusiowa, basik, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna, IK-W

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 17:01 #321756

  • IK-W
  • IK-W Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 130
  • Otrzymane podziękowania: 720
Miłko, C U D O W N E zdjęcia. Oglądałam i oglądałam... i tak, jakbym tam była. A chciałabym.
Wspaniale, że nam to pokazałaś.
Dalszych, wspaniałych doznań
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 17:04 #321757

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6644
  • Otrzymane podziękowania: 26512
Milko, bardzo klimatyczny. Faktycznie, roślinność bardzo bujna ;)
Widzę, ze trafiłaś na akt miłosny żółwia think: Nie zauważyłaś czy on ruchy frykcyjne ma też takie spowolniałe, czy ravczej się sprężą? :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród: Giardino Botanico A. Hruska; Fondazione André Heller 2024/05/28 17:18 #321759

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14902
  • Otrzymane podziękowania: 45359
2smiech Żółwie się nie ruszały, w ogóle. I chyba nawet nie teges. Tyle, że wlazły na siebie.
W sumie czekałam na Twoje uwagi Tomku, ale myślałam, że raczej będą dotyczyły ... fauna.

Irmina! Dziękuję, może się tak zdarzy, że obejrzysz to wszystko na żywo. Ja nie przypuszczałam, że tam będę, bo przy wielu osobach przy wspólnym wyjeździe trudno znaleźć konsensus co do tematyki zwiedzania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, zanetatacz, Franusiowa, wojtek, IK-W
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.084 s.