Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Na początku był skalniak …

Na początku był skalniak … 2018/11/09 17:49 #137175

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8524
  • Otrzymane podziękowania: 25741
Wojtku robisz piękne zdjęcia i oglądamy je wielką przyjemnością więc się nie zastanawiaj czy się dzielić z nami pięknymi widokami Twojego ogrodu :) bo to wspaniałe inspiracje dla każdego ogrodnika :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/10 12:03 #137244

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Podpisuję się pod słowami Wiesi. Piękna jesień, piękne zdjęcia :bravo , więc pokazuj nam te cuda , na ile czas pozwoli. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek


--=reklama=--

 

Na początku był skalniak … 2018/11/11 19:13 #137397

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Miłko trochę hortensji zasuszyłem - do wazonów włożyłem zasuszoną Masję ... a Limelight jeszcze wisi. Faktycznie o tej bordowej nie pomyślałem, a mógłby być świetny efekt :)
Spróbuję za rok ... kiedyś robiłem dużo suchych bukietów, takich bardzo kolorowych, teraz jednak robię bardziej jednorodzajowe jak poniżej





Marto kupiłem: Audrey Wilcox (2 szt.), Sweet Blondie, Rayon De Soleil, Our last summer, Newsflash, Mariage Parfait, Smiling Eyes; paczka jeszcze nie dotarła. Różne kolor, różne kształty, różne rozmiary - kompletny miszmasz :P
6 kilo to nie tak dużo rotfl Holendrzy kiedyś zjadali tulipany więc jak nie będzie miejsca na sadzenie zawsze można zrobić posiłek, a już na pewno będzie uczta dla myszy gwizdac

Edyto w ten sposób następuje upiększanie okolicy. Takie żony to skarb dla krajobrazu naszych miejscowości polewkamax

Zrobiłem dziś zdjęcia Koblencji, liście raczej zielone bez widocznych objawów plamistości. Co najwyżej już zaczęły się przebarwiać jesiennie.





Wiesiu a mnie się bardzo podobają Twoje ujęcia :) Mają jakąś taką tajemniczą aurę. Są całkiem inaczej oświetlone, co zupełnie odmienia ich charakter recourse

Ino bardzo dziękuję i kolejną porcję zdjęć prezentuję :fotka (fotki z 04.11.2018r.)

Róża wielkokwiatowe Warm Wishes nadal ładnie kwitnie, jest to chyba najchętniej kwitnąca odmiana w mojej różanej kolekcji; o całkiem dobrej zdrowotności :lol:

Rudbeckia maxima - zdobi ogród praktycznie przez 365 dni w roku :jupi


kruszyna pospolita 'Asplenifolia'




buk pospolity Cochleata


liście szybko spadają i robi się już szaro, listopadowo :unsure:




Devon Green

Restless Sea








dąb błotny


borówka amerykańska to nie tylko smaczne owoce ale i jedne z ładniejszych jesiennych przebarwień B)
Ostatnio zmieniany: 2018/11/11 20:54 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, takasobie, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2018/11/12 08:11 #137481

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Ogród jako całość powoli przybiera szatę listopadowo-zimową więc tym razem trochę zbliżeń















Ostatnio zmieniany: 2018/11/12 08:21 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, takasobie, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2018/11/13 10:02 #137601

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15377
  • Otrzymane podziękowania: 47469
Ja tu coś napisałam i chyba wysłałam posta w kosmos! 2smiech
Bo chciałam pochwalić hortensje! Pięknie wyglądają, piękny kolor! Ja z kolei swoje postawiłam przy kapliczkach więc nawet podobnie u mnie wygląda!
Kruszyna mi się podoba! Muszę się rozejrzeć!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/13 22:35 #137679

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Miłko ja już też kilka wiadomości wysłałem w kosmos, więc jest nadzieja, że i ufoludki przyłączą się do naszego forum ... w końcu są zielone polewkamax

Odnośnie kruszyny to zwróć uwagę na odmianę Fine Line powstałą ze skrzyżowania odmian kruszyny pospolitej – ‘Columnaris’ i ‘Asplenifolia’, bardzo mi się podoba ale jej nie mam.

W imieniu hortensji dziękuję :lol: i prezentuję moje zaległe fotki z innymi suszkami:



















Ostatnio zmieniany: 2018/11/13 22:44 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, VERA, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, a.nia, Maryna44

Na początku był skalniak … 2018/11/13 23:10 #137681

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6989
  • Otrzymane podziękowania: 16006
Och, suszki bardzo miłe dla oka..
Na drugiej, czwartej i przedostatniej fotce, przed takim dużym kamlotem rośnie cóś.. jakiś iglak..?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/14 20:52 #137754

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Nelu masz bystre oko :silly: ten iglak to żywotnik zachodni - Thuja occidentalis 'Malonyana Holub'
Odmiana wyróżnia się wśród żywotników oryginalnością "ulistnienia" i przed wszystkim pokrojem, bardziej przypomina cyprysika japońskiego;
takie zdjęcia zrobiłem dzisiaj, jest trochę podeschnięty bo dobrze rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, a u mnie raczej ma sucho i ubogo :P


... i coś z lata znalazłem, ale lepszych ujęć nie mam




... i jeszcze jesienne kłosowce Golden Jubilee




Ostatnio zmieniany: 2018/11/14 20:59 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, takasobie, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Danusia

Na początku był skalniak … 2018/11/14 21:08 #137756

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17858
  • Otrzymane podziękowania: 63083
Intrygująca odmiana żywotnika :mniam pamiętasz może gdzie go kupiłeś :)
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/14 21:13 #137758

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6989
  • Otrzymane podziękowania: 16006
Podpinam się pod pytanie Basi..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/14 21:17 #137762

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Basiu, Nelu w Iłowej, ale to jest filia szkółki z Pisarzowic Pudełek
wiele iglaków tam kupowałem ale tylko tych nieszczepionych.
Ostatnio zmieniany: 2018/11/14 21:20 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, basik

Na początku był skalniak … 2018/11/14 21:33 #137767

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17858
  • Otrzymane podziękowania: 63083
Dzięki Wojtku :) Do Pisarzowic mam całkiem blisko, a dawno w tej szkółce nie byłam :nie_wiem
Wiosną ruszę zwyc
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2018/11/14 21:47 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/14 21:44 #137770

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5044
  • Otrzymane podziękowania: 9734
Wojtku, nawet się nie zastanawiaj nad wstawianiem zdjęć
Wszystkie są cudowne, z przyjemnością je oglądam.
Jak można nie chciec patrzeć na takie widoki?
Co do koloru, to ja nie lubię za bardzo koloru czerwonego.
Unikam go latem.
Natomiast jesienią bardzo bym chciała go mieć, ale mam za mało krzewów, a to najczęściej one dają czerwień.
No nic, popatrzę na Twoją jesień
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/14 22:30 #137785

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25216
Ależ miałam zaległości w Twoim wątku krecigl Odrobiłam wprawdzie, ale nie wiem co napisać :nie_wiem
Zrobię tylko tak :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/15 09:32 #137810

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15377
  • Otrzymane podziękowania: 47469
Żywotnik piękny, oryginalny, ale ja iglaki to omijam szerokim łukiem. Mam kilka, ale nie lubię się z nimi zbytnio wink-3
ja tez z przyjemnością oglądam twoje zdjęcia, zwłaszcza, ze krajobrazy, ogóły w Twoim ogrodzie są bardzo zgrabne i fotogenicznie.
Bardzo podobają mi się też kłosowce. To kolejne chciejstwo moje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/15 10:36 #137816

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4463
  • Otrzymane podziękowania: 17655
Wojtku jesienny kłosowiec cudny :woohoo: ... chyba bardziej przypadła mi do gustu wersja jesienna niż letnia .. :)

z różami zaszalałeś- jeszcze bardziej kolorowo będzie w przyszłym roku.

Do mnie też, za Twoją namową dotarły 3 sztuki Rosige Landdrostei, posadzone już i mam nadzieję że nie staną się posiłkiem dla szalejących u mnie nornic (zeżrły już dwie hakonki i starego miskanta Ghana - cebule sadze w siatce na styropian i nie mają dostępu to dobierają się skubane do traw :angry: Ja zupełnie nie różana jestem - mam nadzieję że zrobiłam wszystko jak należy i że wystartują w przyszłym roku i będą tak pięknie kwitły jak Twoja ślicznotka.

I ja proszę o fotki... w dużych ilościach :lol: z przyjemnością łazi się po Twoich krzokach :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/15 19:22 #137859

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11719
  • Otrzymane podziękowania: 22172
Wojtku powiem Ci że żywotnik bardzo ciekawy a kryszynę Fine Line też mam na liście chciejstw :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/15 21:18 #137894

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Vero przed nami zima więc jest szansa, że zaległości nie będą narastać :silly: Ja też mam mnóstwo zaległości to tu to tam.

Miłko moje krajobrazy też mi się bardzo podobają. Okna mam tak umiejscowione, że praktycznie nie widzę żadnych sąsiadów, tylko pola i las.
Niestety pod tym lasem zaczęły się dwie nowe inwestycje więc widok mi trochę spaskudzą krecigl

Aniu z nornicami miałem ogromy problem na początku zakładania ogrodu. Potrafiły doszczętnie obgryźć krzewy czy drzewa. Teraz jest jakby mniejszy z nimi kłopot ale zawsze coś zjedzą.
Ja im też co roku coś tam podsypuję :diabelek Dodatkowo pełno myszy wchodzi jesienią do domu, a problem zaczyna się gdy rolnicy skoszą okoliczne pola i zaczyna spadać temperatura.
Moje róże dotrą do mnie dopiero jutro, a tu zima za pasem. Trzymam kciuki za twoje róże, może też złapiesz bakcyla :tup

Danusiu ja chciejstw też mam całą listę. Niestety jak chodzę po ogrodzie to bardziej od łopaty potrzebny jest sekator i siekiera bo miejsca na nowe rośliny brak rotfl

Gosiu tych czerwono przebarwiających się jest całkiem spory wybór. U mnie jedną z gwiazdą jest ambrowiec odmiany Lane Roberts :lol:
Przebarwia się rokrocznie, choć głębia czerwonej barwy bywa różna. W tym roku jest jaśniejszy i ciągle jeszcze trzyma liście. Ta ostatnia cecha jest wielką zaletą tej odmiany.












Dzisiaj też trochę ujęć pięknotki. Nie jest to może roślina która oszołamia wyglądem od pierwszego wejrzenia ale niewątpliwie przykuwa uwagę.
Ze względu na niespotykaną barwę owoców jest trochę jak biżuteria ogrodowa na którą nie można się napatrzeć zdziwko












Ostatnio zmieniany: 2018/11/15 21:35 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, inag1, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2018/11/16 11:15 #137947

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 514
  • Otrzymane podziękowania: 2261
Wojtku , fotki krajobrazowe Twojego ogrodu - bajeczne! :bravo Trawy zawojowały ogrody ale takie kompozycje nie każdemu dane! :ohmy: Ogród masz duży to i ekspozycje bardzo udane! Podziwiam również pięknotkę zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2018/11/18 17:31 #138219

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8193
  • Otrzymane podziękowania: 42734
Maryna nie wszystkie trawy wymagają dużo przestrzeni i miejsca. Najwięcej zajmują oczywiście miskanty, ale jest sporo gatunków niezbyt dużych,
które świetnie sprawdzą się jako uzupełnienia rabat bylinowych. Część zadowala się nawet stanowiskami w półcieniu, a niektóre świetnie sobie radzą nawet w dość suchych i ubogich miejscach.
W takim też w ramach eksperymentu posadziłem Hakonechloe "All gold" i okazało się że świetnie sobie radzi. Jej miejscówka to wąski pasek ziemi, taka szczelina, w kamiennej ścieżce.
Ze słabą ziemią i zupełnie bez podlewania.







... i Hakonechloa Aureola




Rano poszedłem do ogródka robić zdjęcia szadzi po nocnym mrozie ale skończyło się na tym że robiłem tylko róże.




















Ostatnio zmieniany: 2018/11/18 17:41 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.123 s.