Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2021/06/04 21:02 #239948

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13837
  • Otrzymane podziękowania: 33302
Jureczku, widzę, że Renia zapałała taka miłością do róż, jaką Ty czujesz do floksów :lol: I dobrze, obie rośliny pięknie ze sobą wyglądają.

Pytałeś u mnie o tamaryszka. Trudno mi powiedzieć, czy one szybko rosną, bo mój ma około 15 lat i dopiero stosunkowo niedawno "zebrał się w sobie". One nie lubią ciężkiej gliny, a musiał się do niej przyzwyczaić, jeśli chciał przeżyć :lol:
Na glebach przepuszczalnych, podobno rosną szybciej :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/05 02:03 #239984

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1473
  • Otrzymane podziękowania: 3968
Róże fajna rzecz wink-3 Ja się już trochę z nich wyleczyłam , ale kilka szt jeszcze mam.
I polubiłam floksy, bo przestały mnie straszyć mączniakiem clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2021/06/05 08:55 #239990

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Miłeczko Może i góral, ale raczej z tych niskopiennych. :P Dawniej kiedy klimat był normalny ta różnica była widoczna .Ostatnimi laty to się trochę wyrównało.W ty roku wróciło do normy.Tak przykładowo wyglądał pierwszy kwiat piwonii dwa dni temu.Dzisiaj już jest w pełnym rozkwicie.

Królowej dopiero pękaja pąki.
Małgoś Ja miałem jeszcze róże z Biedry(prezent urodzinowy), ale coś poszło z nimi nie tak.Dzisiaj czeka Mnie zabawa z pergolą.W dodatku Rosarium Uetersen zmarzła i musiałem ciąć.Na szczęście odbija.Dla nie mamy coś specjalnego.To stara poniemiecka krata z okna.
Ewciu podkrakowskaTylko, że te róże mają strasznie dużo szkodników, chorób.Ciągle trzeba pilnować, jakies opryski robić.Właśnie na jednej obrywam zwinięte listki, bo się jakas niemułka czy cuś przyplątała.Sadzonke tamaryszka widziałem wczoraj w naszym ogrodniczym, ale dałem sobie spokój.Właśnie wywaliłem klonika i obawiam się, ze taka sie może skończyć ta historia.Wystarczą lilaki i inne krzaki.





Jeszcze jedna Ewcia Jakże miło.Ja też poprzestanę na tych kilku sztukach.Z tym mączniakiem to bym uważał.Ja też długo go nie miałem.Pojawił się na kilku floksach w zeszłym roku.Wykorzystał Moją chorobę i chwilową przerwę w pracach ogrodowych.W tym roku jestem przygotowany.



Edytko Bezi chyba jednak lubi kolor zielony.Obecnie szaleje po ogrodzie i piszczy pod drzwiami żeby ją wypuścić

W sumie to imprezy nie było.Tylko ta rozkręcana prze Beatę Żanetko,Majeczko.Dziękuję za udział i życzenia :przytulam
Krzysiu[/b Jeszcze nie jest całkiem dobrze.Są jakies postępy, ale bardzo powoli to idzie.Ja na szczęscie mam mocną psychikę.Z drugiej strony serce Mi się kraje gdy patrzę w te smutne oczy i muszę odpowiadac na pytania w rodzaju"Jak Ja sobie w zyciu poradzę." :(
Olu[/bPrzecież to szaleństwo kiedys sie skończy.Zresztą już za parę dni bedziesz miała okazje do spotkania i biesiadowania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, edulkot, VERA, beatrix+, zanetatacz, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2021/06/05 09:02 #239991

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Fotki są wykonane ręką i aparatem Izy.
Taka mała terapia.
Jeszcze kilka migawek z trochę zapuszczonego ogrodu.Niestety trochę nie wyrabiam.
To przede wszystkim przez fatalną pogodę.Nie lubię marznąć np przy plewieniu.
W dodatku ten deszcz, który w tym roku wyjątkowo często dawał sie we znaki.
Przewaznie było tak- Ja do ogrodu- zaczyna padać.














Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, Ave, beatrix+, zanetatacz, Danusia, a.nia

Nie będę zakładał wątku 2021/06/05 09:08 #239993

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13837
  • Otrzymane podziękowania: 33302
Jurku, Hortiterapia jest bardzo wskazana, a najważniejsze, żeby się Izie chciało, a mając tak mocne wsparcie w Was, powolutku pójdzie do przodu :buziak

Ja też nie lubię nic robić jak mi zimno i choćby wszytko chwastami zarosło - nie wyjdę ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/05 10:11 #240007

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Jurku jakoś to będzie u Was, a i w ogrodzie w końcu też nadtanie lato.
Fajne te róże Renacie skradły serce, tylko że w większości róże Poulsena są chorowite i te pnące to mogą być co roku cięte do ziemi, u Was w tym posgórskim klimacie.
New Dawn śmieciuch ale bardzo kochany, nawet nie cięte potrafią mieć multum pączków. Mam dwie i jedna troszkę ucierpiała tej zimy.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/07 13:08 #240267

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Oj....nareszcie róże w Górkach Jurka!!
Tak, róże trzeba wybierać do klimatu, żeby potem nie było zdziwienia.

New Dawn jest niezmordowana, jeśli nawet ją zamordujesz to odbije.

Ale te kfiściki u Ciebie fajne są 2smiech

Buziole!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/07 13:48 #240268

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1473
  • Otrzymane podziękowania: 3968
Jurku, a jak się przygotowujesz na ewentualną wizytę mączniaka ? Może też powinnam byc przygotowana ?
A z róż polecam Johna Davisa (róża kanadyjska). Fakt, ze za bardzo nie pachnie, ale poza tym terminatorka flower wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/11 08:10 #240726

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Ewciu Czas je taki, że w ogrodzie spędzamy dużo czasu.Nareszcie zrobiło się pięknie.Teraz ta zieleń jest bardzo soczysta.Od kilku dni nie padało i zaczynało się robić sucho.Na szczęście wczoraj mieliśmy porządna ulewę i ogród odżył.Roboty jest masa.Z natchnieniem trochę gorzej.
Majeczko W ogrodzie już jest lato.Coraz więcej kwitnień.Przekwitają brunnery, które pooli opanowują wszystkie kąty.Renata je bardzo lubi i chciałaby, aby rosły wszędzie.Zaczynają piwonie.W trakcie kwitnienia są irysy, których z kolei Ja chciałbym mieć więcej.Róż jeszcze nie ma za dużo.Chyba nie jest z nimi najgorzej, bo wszystkie wcześniejsze mają się w miarę dobrze.Co prawda RU i jeszcze jedna pnąca zmarzły, ale przycięte nisko ładnie odbijają.Na jednej Pani różana stwierdziła jakąś chorobę grzybową i i zarządziła oprysk.Oczywiście Moimi rękami.Pergola stoi.New Davn chociaż malutka zaczyna kwitnąć, a ta duńska róża coś Mi sie nie podoba.
BeatoJa cały czas mówię"nie idżmy ta drogą", ale co mam robić.Niech się kobita cieszy.Zaopatrzyła się w nawozy i co na oprysk i lata koło tych różyczek.U nas nie tylko klimat, ale i ziemia do niczego.Każdej kopię duży dołek i wsypuję świeżej ziemi.New davn jest rzeczywiście mocna.Ledwie ją posadzilismy, a już zaczyna kwitnąć.
Ave Ewo Ave N razie mam tyle spraw na głowie, że o mączniaku nie myślę.Chyba jednak trzeba będzie obczaić temat, bo wygląda na to , ze tegoroczne lato będzie sprzyjać jego rozwoju.Na razie miałem problem ze ślimakami, które sie dobrały do niektórych floksów.Niebieskie granulki załatwiły sprawę.Róż już więcej nie chcę.

Dzisiaj taki wkręt z serii"W niedzielę nie ma nas w domu".Pamietacie pewnie legendy o wzgórzu Homole.Jakby ktoś nie pamiętał to są gdzieś w wątku.W zeszłym roku Nadleśnictwo wybudowało ścieżkę dydaktyczną i schody na szczyt wzgórza.
Wygląda to tak



Na szczycie resztki zamku.Został on opuszczony w XVI w i od tego czasu popadał w ruinę

Ja zachwycałem się jednak okolicą.W oddali Grodczyn największa górka Wzgórz Lewińskich- 803 m n.p.m


Piękna łąka z zarastającym stawem.Na niej kwitły róże kłodzkie.Jest to chyba ich największe stanowisko w okolicy.
legendę chyba pamiętacie.

Zauważyłem takze storczyki w sumie 3 szt.



No i tyle, bo muszę leciec do roboty :witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2021/06/11 09:05 #240731

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1473
  • Otrzymane podziękowania: 3968
Musze się wybrać na moją łąkę, a właściwie chwastowisko, może też coś ciekawego znajdę gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/12 08:50 #240794

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Ewo Wracając do mączniaka postanowiłem w tym roku poeksperymentować z drożdżami.Chemię zostawię dla róż.Z drożdży będę robił nawóz, a takze stosował do oprysków na mączniaka.Własnie zaopatrzyłem się w dużą kostkę drożdży i do dzieła.Mam też nastawioną gnojówkę z pokrzyw.Przepisy w poniższym artykule.
www.e-ogrodek.pl/a/drozdze-do-opryskow-i-jako-nawoz-jak-je-przygotowac-i-jak-dzialaja-20578.html

Ja cały czas jestem zauroczony okolicą.W pobliżu jest mała wioska z kilkoma domami.Obok jednego pasą się konie.

W oddali majaczą jakies zabudowania.Ktoś mieszka na uboczu.Do końca nie wiem czy zazdroscić



Przy polnej drodze stoi krzyż z 1870 roku

Jeszcze rzut oka na Bukowy Stawik- bardzo mocno zarośniety.





Wracają do ogrodu.Zachwycam się tym irysem i czekam na następne.Dziękuję Gieniu :przytulam
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2021/06/12 08:52 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2021/06/16 09:50 #241225

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Dzisiaj będzie irysowo.
Kolekcja na razie skromna, ale mam nadzieję powiększyć.












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, Danusia, dultom

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 07:55 #241565

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Niedzielę ostatnio spędziliśmy bardzo przyjemnie.
Byliśmy w Wojsławicach.Spacerowaliśmy, wąchaliśmy piwonie, objadaliśmy sie czereśniami, zachwycaliśmy się nowymi rabatami.
Uwielbiam to miejsce.




Renata uparła się na miłorzęba i proszę



Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 08:04 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, edulkot, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Katarzyna2021

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 08:13 #241567

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Ja- skromnie 3 floksy.
W ogrodzie - czas piwonii.
Królowa miała w tym roku mniej kwiatów, które strzaskał grad.
W sumie nawet nie zdążyła dobrze zapozować


W ogrodzie taka sytuacja


Mamy nowinkę.Kupiona jako Cannary Brillants.Tylko podobno to nie ona

Trochę innych




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Katarzyna2021

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 08:31 #241569

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23900
Jureczku u Ciebie zawsze można ciekawe miejsca i roślinki zobaczyć, no i poczytać różne ciekawostki.
Dziękuję.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 13:05 #241583

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13837
  • Otrzymane podziękowania: 33302
Piwonie wspaniałe, uwielbiam je.
Miłorząb to dobry zakup, na jesień pięknie żółcieje :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 13:16 #241585

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1691
  • Otrzymane podziękowania: 5129
Fajnie, że udało się Cię rozruszać ogrodowo, bo dzięki temu mogę pooglądać znowu poletko wojsławickich piwonii :) .
A kwitną teraz i pachną. Zapachy snują się po całym ogrodzie, szczególnie te różane,
więc Renata idzie w dobrym kierunku, tyle, że chyba bardziej pachną te historyczne odmiany wink-3 .
Mieszkanie z dala od innych zabudowań było zawsze moim marzeniem,
choć mnie akurat sąsiedzi w okna i do ogrodu nie zaglądają.
Tyle, że zimą mogłoby tak być, jak w tej opowiastce "Domek w Beskichach/Bieszczadach, Sudetach".
Miłorzęba też w tym roku kupiłam :) .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 13:26 #241589

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10602
Efkaraj napisał:
Piwonie wspaniałe, uwielbiam je.
Miłorząb to dobry zakup, na jesień pięknie żółcieje :)


Chyba , że przyjdzie wczesny przymrozek i liście spadną nim zżółkną .
Już to u siebie przeżyłam .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/19 20:19 #241618

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15369
  • Otrzymane podziękowania: 47453
Jureczku, Twoje irysy mnie zachwycają. Jak takie widzę, żałuję, że nie mogę ich mieć więcej. Nie odbiegają uroda od tych wojsławickich. To samo z przekonaniem mogę napisać o Twoich piwoniach.

A dla tej jednej kukułki to i ja chętnie bym się przeszła tą ścieżką dydaktyczną :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2021/06/20 03:08 #241641

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1473
  • Otrzymane podziękowania: 3968
Jurku, dzięki wielkie za link dot. drożdży, bardzo ciekawa lektura. Jeśli do mnie zajrzy mączniak, też spróbuję z drożdzami, bo przepis prosty. :witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.093 s.