Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2019/03/10 11:52 #152874

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Zielona Dolina...piękna nazwa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/10 22:03 #153035

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10286
  • Otrzymane podziękowania: 23232
fajnie wiedzieć- jak kiedyś odwiedzę jeszcze Twoje strony to też zajrzę
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2019/03/10 22:10 #153036

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26681
  • Otrzymane podziękowania: 71722
Jureczku, nigdy tam nie byłam, baaa... Nigdy nie słyszałam o tym kapliczkowym miejscu :nie_wolno Mus odwiedzić!
Znasz może jakieś centra ogrodnicze/szkółki bliżej, lub dalej, po czeskiej stronie? Korzystałeś czasem z zakupów roślinnych w takich miejscach?
Ostatnio zmieniany: 2019/03/10 22:10 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/14 08:45 #153459

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15370
  • Otrzymane podziękowania: 47454
Jakość zdjęć taka, jaka powinna być - nastrojowa! dzieki za historie kolejna!
Pamiętaj Jureczku o konkursie Miss Cebula! Obowiązkowo!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/16 01:37 #153700

  • pitertom
  • pitertom Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 27
Jurek urokliwe miejsca pokazujesz a Twoje legendy czyta się z zaciekawieniem gwizdac
Jak Twoje Rojniki? Kolekcja się powiększyła?
Sporo odmian Floksów zgromadziłeś clap
To bardzo piękne wdzięczne rośliny i łatwo się krzyżują, Często zostawiam siewki, bo ładne hybrydy wychodzą. Posadzone gdzieś blisko ławeczki czy altany pięknie pachną.
Pozdrawiam :hejka
Pozdrawiam Paweł
Rojniki-moja kolekcja
Astry jesienne-Marcinki

Ogród, tak jak jego twórca, powinien mieć swoje sekrety i niespodzianki. Erica James
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 09:25 #154469

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Podobno tatrzańskie misie już się wybudziły ze snu zimowego, pora więc żeby i kudowski niedżwiedż wylazł z gawry.Szybko więc coś skrobnę i lecę ogrodować.W ogrodzie nic nie zrobiłem.Mimo tego, że słoneczko operuje dość intensywnie nie jest za ciepło.Ciągle wieje zimny wiatr, a Mój kręgosłup domaga sie remontu.Jest jedna rzecz, którą zrobiłem,a mianowicie wsadziłem do ziemi drzewko, które robiło za choinkę.Teraz już nie nazywa się choinka tylko świerk.To już chyba piąte drzewko.Trochę wiosny Wam pokażę.Jakoś w tym roku wszystko jest trochę póżniej w porównaniu do ogrodów innych forumowiczów.Trochę Mnie to dziwi, bo ostatnie lata startowałem prawie równo z Wami.W tym roku wszystko wróciło do normy i jest ten dwutygodniowy pośliżg jak to było dawniej.Nawsadzałem jesienią sporo cebulowych , powiększająj rabatkę cebulową.Wydawało mi się, ze powykopywałem z innych części ogrodu wszystkie cebulki.Teraz jak patrzę na to co wyłazi z ziem widzę, ze nie do końca.Na Powiatowej jest pełno różności.W sumie juz nie mogę się doczekać tych kwitnących łanów.Co do Moich zakupów to pierwszą i jedyną dostawą są nasiona z Florexpolu.Kupuje tam od lat i jestem zadowolony.Część nasion jest już wysianych do skrzynek i już zaczęły wschodzić.Trochę nasion kupiłem w Moim ogrodniczym, który jest w tym roku dobrze zaopatrzony.Ze zdziwieniem zobaczyłem tam min. 4 odmiany kosmosów czy też mak"Danish Flag" , który dostałem z FL.W LM kupiłem 3 wiechowate w kapersach.Coś tam jeszcze w Lidlu.Zamówione mam też 10 floksów w większości maluchów z serii Flame.W Jednym ze sklepów internetowych widziałem fajną piwonię drzewiastą "Canary Brillant". Pomyślałem sobie , że będzie towarzystwo dla Mojej królowej i wrzuciłem do koszyka.Przy okazji dwie inne piwonie, dwie dalie i trochę leliji, oraz ismenę i cebulice peruwiańską.Mam nadzieję że nie dostanę jakiegos badziewia.

Teraz grzecznie odpowiem na Wsze posty :

Pawle Witaj.Cieszę się, że do Mnie zajrzałeś.Jak widzisz po Moim wątku o rojnikach w nim niewiele.Posadzone w złym miejscu, pozostawione samym sobie rosną sobie.
Ja trochę ewaulowałem w innym kierunku.Jestem dużym chłopakiem i wolę większe rzeczy. polewkamax
Pociu Zapraszam Do Zielonej Doliny.Na pewno spodoba się Tobie.Jeżeli chodzi o Czechy to jakiś czas temu interesowałem się tematyką zakupów roślinnych.Szukałem w internecie, rozglądałem się po okolicy w czasie Naszych rodzinnych wyjazdów.Interesowało Mnie w zasadzie całe sąsiednie województwo.Bardzo sie rozczarowałem, bo nic ciekawego nie znalazłem.Wrzuciłem w Google hasło 'zahradni centrum Nachod" i wyświetliła Mi się kwiaciarnia w centrum miasta.Rozgladałem się tez po wiekszych hipermarketach.Tam jest trochę sprzętu , hnoiwa jakięś nasiona.Roślin raczej niewiele.Kiedyś w jakims miateczku pod kwiaciarnią widziałem pieknie kwitnące floksy, ale te ceny zdziwko zdziwko Jest duzo sklepów i szkółek,ale to głównie w okolicach Pragi.Kąśka Kryzysowa sprowadza irysy z Hradca, ale nie mam namiarów.
Miłeczko Cebulowe ładnie wyłażą.Coś tam pewnie wymodzę na konkurs.
Żanetko Zapraszam.Chętnie posłużę za przewodnika.Widzę ,że szalejesz z floksami.U Ciebie to już chyba będzie Wojewódzka :bravo
Beatko Naprawdę zdolna z Ciebie kobita teacher
Inka vishenka
Majeczko Moje floksy nie łapią mączniaka.To pewnie dzię ki częstym podmuchom wiatru.Gdyby jeszcze nie było tak sucho.
Ewciu Ja romantyk, chyba raczej reunatyk 2smiech O floksach chyba już napisałem u Ciebie.
Danusiu W końcu mieszkam w mieście znanym z Festiwalu Moniuszkowskiego.Na tych płotkach pewnie jest jakaś melodia np "Prząśniczka" ,Którą bys pięknie zaśpiewała.Ja też planuje trochę zmian.Pewnie znowu zagospodaruję nowy kawałek.Na razie planuję przeprowadzkę różom.Żanetce kibicuję.Ciekawe skąd ona złapała tego floksowego bakcyla polewkamax
Dorotko Ach te koncepcje.Coś tam wymyślam.Szału nie będzie.Muszę się troche liczyć z finansami, bo Młoda chce studiować.
Verciu To jest watek nie tylko ogrodowy, ale i pokojowy.Prosze wiec nie uzywac przemocy wobec szefowej gwizdac

Trochę wiosny.Ranniki się specjalnie nie rozrosły i już przekwitają.


Krokusów sporo, tylko, że wszystkie w jednym kolorze.



Przebiśniegi maja sie dobrze.Śnieżyczki przyniesione z lasu nie przyjęły sie


Moje ciemierniki dopiero na etapie pąków



Kr ólowa zapączyła.Znowu będzie pieknie



Legenda tym razem tak pod Zlot

Dziadowie naszych dziadów nie pamiętają czasów, w których wydarzenia te miały miejsce. Na jednym ze szczytów Gór Świętokrzyskich zwanym przez okoliczną ludność Łyścem spotykały się czarownice. Za dnia wyglądające jak zwykłe chłopki, wieczorami przemieniały się w rozczochrane straszydła. Zlatywały się tu na miotłach, na łopatach - wszystko w zasadzie dzięki ich czarom nadawało się do latania. Wystarczyło, by czarownica siadła na miotle i wypowiedziała słowa:

"las nie las, wieś nie wieś, ty mnie tam, miotło nieś"

i już miotła podrywała się i niosła czarownicę na szczyt góry. A tam do spółki z pozostałymi wiedźmami odprawiały tajemne gusła, czary i bawiły się tańcząc z biesami po świt. Wtedy to pienie kura kończyło sabat czarownic. Podobnie też po wielu latach działać zaczął na czarownice dzwon ufundowanego na górze klasztoru, o którego powstaniu krąży miejscowa legenda. Rzecz jasna wiedźmom się takie sąsiedztwo nie podobało i z diabłami będąc w spółce uradziły, że najlepiej klasztor będzie zniszczyć. Którejś nocy czarty wyrwały jedną ze skał otaczjących Jaskinię Piekło pod obecnymi Gałęzicami i niosąc go na swoich czarcich grzbietach pofrunęły między chmurami w stronę klasztoru z zamiarem zrzucenia głazu na świętą budowlę. Jednak przeceniły swoje siły diabły i ostatkiem sił z głazem wylądowały na Górze Klonówce. Dalej już nie dały rady głazu dotaszczyć i został on tam po dziś dzień - obrastając trawą i krzewami.

Jednak czarownice nie dawały za wygraną. Kolejny sabat kończyło bicie klasztornych dzwonów i rozeźlone tymi dźwiękami wyjąc pognały do diabłów po pomoc. Tym razem już kilka mniejszych głazów miało spaść na klasztor. Rozpostarły diabły wielką płachtę i naukładały na niej pomniejsze skały i z takim ładunkiem wzbiły się w powietrze. Jednak układanie skał zajęło im więcej czasu niż się czarownice spodziewały i będące już niedaleko wzgórza czarty na tle jaśniejącego świtem nieba wypatrzył klasztorny kur, który czym prędzej zapiał, a obudzony tym pianiem zaspany zakonnik myśląc, że czas na mszę poranną uderzył w dzwony. Tego dźwięku wysłannicy piekieł znieść nie mogli i czym prędzej zaczęli zatykać uszy, a płachta z głazami spadła szczęśliwie dla zakonników na zbocze góry. Głazy roztrzaskały się powalając i zasypując drzewa. Ludzie widząc taki gołe od boru, czyli gęstego lasu miejsce zaczęli zwać je Gołoborzem. I do dziś nic z między głazów nie wyrosło upamiętniając czarcią porażkę. A czarownice? Widząc, że nie dadzą rady zniszczyć klasztoru wyniosły się z Łyśca i krążyć zaczęły po okolicy zapuszczając się nawet w najodleglesze zakątki królestwa. Stąd do dziś w wielu miejscach Polski słychać opowieści o czarownicach zlatujących się na niejedną górę na sabat.
Ostatnio zmieniany: 2019/03/22 09:31 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, VERA, dorkow0, inag1, chester633, Dagusia, beatrix+, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 10:30 #154479

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10286
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Jureczku -szaleństwo floksowe oczywiście dzięki forumowiczom ,też masz w tym swój udział 2smiech ,tylko ja umiaru nie mam i na dzień dzisiejszy stoi 26 doniczek bo czekam ,gdzie jakieś wolne miejsce się ukaże polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 12:40 #154490

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15370
  • Otrzymane podziękowania: 47454
Semper napisał:
Za dnia wyglądające jak zwykłe chłopki, wieczorami przemieniały się w rozczochrane straszydła. Zlatywały się tu na miotłach, na łopatach - wszystko w zasadzie dzięki ich czarom nadawało się do latania. Wystarczyło, by czarownica siadła na miotle i wypowiedziała słowa:

"las nie las, wieś nie wieś, ty mnie tam, miotło nieś"

To tak zupełnie jak ja, tyle, że ja mam widły i darniak!!!
Ostatnio zmieniany: 2019/03/22 12:40 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 14:55 #154495

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13834
  • Otrzymane podziękowania: 33301
Jureczku, baśnie jak zawsze czytam z wielką chęcią :)
Na krokusy nie narzekaj, bo nie ważne, że w jednym kolorze, ważne, że dużo :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 18:41 #154510

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5600
Cześć :czarownica wpadłam sprawdzić co u Ciebie i widzę ,że się rozkręciłeś wink-3 będzie na co popatrzeć .U mnie też już doniczki z floksami czekają na wsadzenie ,na razie tylko 7 ,ale to jeszcze nie wszystkie .Te z Włocławka ,to chyba raczej obiecanki ,cacanki .Mam tam tylko dwa zamówione ,ale za to bardzo przeze mnie poszukiwane .Póki co ,wczoraj wsadziłam sobie wiąza Gejsha i kalmię .Reszta czeka na metraż w ogrodzie :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/22 19:50 #154518

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Jureczku u mnie wiosenne w najdziwniejszych miejscach pewnie z czymś poprzenosiłam jak przesadzałam część już ładnie kwitnie i robi się kolorowo hu_rra
Powiem Ci że ja nie wiem gdzie ta Żanetka tymi floksami się zaraziła rotfl przez Was to i u mnie floksów coraz więcej wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/23 19:00 #154594

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Zawsze o tej porze zanudzam Was zdjęciami z tego miejsca.
To jest okolica Naszego Zlotu.Zaczyna się od "Marii" i ciągnie kilometrami wzdłuż obu strymyków.
Niech więc tradycji stanie się zadość.





Ostatnio zmieniany: 2019/03/23 19:01 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, dorkow0, inag1, chester633, Dagusia, beatrix+ ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2019/03/23 19:08 #154597

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15370
  • Otrzymane podziękowania: 47454
Jak cudownie! Zupełnie jak w naszym Śnieżycowym Jarze. Tyle, ze teraz na poligonie obok są manewry i tylko w niedzielę można chodzić. A wtedy dzikie tłumy... :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/23 19:42 #154605

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6988
  • Otrzymane podziękowania: 15997
Jurek niesamowity widok..!! clap
U nas tylko cebulice w takich ilościach się pokazują..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/23 19:57 #154610

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26681
  • Otrzymane podziękowania: 71722
Jurek, ale widowisko!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/23 20:02 #154612

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10286
  • Otrzymane podziękowania: 23232
cudownie hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/03/25 19:46 #154894

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Jureczku przepiękny widok :bravo
Jureczku ja jeszcze z prośba wróciłam bo wyczytałam u Ewusi że masz dużo siewek ciemiernika cuchnącego -czy ja mogłabym Cię prosić o jedna chociaż jak przyjedziesz na spotkanie w maju??? :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2019/03/26 20:50 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/04/05 06:59 #156275

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Jerzyku nasz kofany! Wszystkiego ogrodowego, ZDROWEGO,niech Powiatowa rośnie wzdłuż i szerz, a rozalka uprzyjemnia chwile spędzone za kratami....pracy!! Jeszcze jeno ćtyry roki i będziesz uwolniony!

Buziole!! :kocham :buziak szampan

P.s.
Ale śmieszna ta jedynka... :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2019/04/05 10:08 #156284

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3912
  • Otrzymane podziękowania: 12764
Ooo, świętujemy okazuje się :woohoo: I ja dołączam do życzeń - zdrowego zielonego flower
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2019/04/05 13:44 #156303

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13834
  • Otrzymane podziękowania: 33301
To jeszcze też się dołączę szampan
Niech Ci się Jureczku wiedzie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.083 s.