Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/30 17:53 #311250

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13835
  • Otrzymane podziękowania: 33272
No proszę... a ich reklama wyświetla mi się za każdym razem, gdy zmieniam stronę...
Troszkę ostudziłaś mój zapał Juleczko :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/30 19:09 #311252

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Jesienne zakupy od nich były rewelacyjne- to dlatego zamawiałam . Czyli nie zawsze należy się spodziewać ładnych roślin- jak zwykle w handlu- loteria ;) :) Na pewno urosną, bo z mniejszych już bywało sadziłam- ale rozczarowanie odnośnie tych 2 odmian spore...
Zeszłego roku tylko dwie odmiany się sprawdziły...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/31 10:15 #311274

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10275
  • Otrzymane podziękowania: 23200
ja też już dostałam od nich przesyłkę z nasionami i daliami ,na 4sztuki dwie ładne karpy a dwie mizerne
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/31 12:28 #311280

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15340
  • Otrzymane podziękowania: 47375
Ja zawsze czekam na Twoje relacje z wiosennych bytności na zakupach! Zawsze skorzystam z info :-) Zatem czekamy na początek lutego, a to już tuż tuż!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/31 14:33 #311289

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Pierwszy raport z parapetowego siania ... :) Większość siałam wczoraj- kilka tylko pojemniczków z tych na fotkach na próbę było wcześniej sianie.

















Jutro wybieram sie na pierwszy rekonesans... ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, takasobie, Margo2, zanetatacz, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/01/31 20:29 #311328

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Poszłam dzisiaj na ogródek - zobaczyć jak się ma o tej porze roku. Ziemia zamarznięta to pochodziłam spokojnie nie zapadałam się w mokrej ziemi. Wszystko wygląda ok- nawet forsycje jakby pęczniały delikatnie w pączkach kwiatowych... :) Róż nie okrywałam ale na razie uszkodzeń nie widać.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/01 14:05 #311378

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Dzisiaj byłam w bi1 i w Kauflandzie. Nie ma wiosennego towaru- w znaczeniu sadzonek. Pytana osoba powiedziałam, że pewnie po niedzieli cos wyjedzie w bi1 na sklep , bo do magazynu spływa... Pojadę po niedzieli więc. Skoro do bi1 splywa to pewnie do Auchana też... Zamelduje jak cos zobaczę. :)

Na sklepie sporo nawozów, ziemi , narzędzi ogrodniczych i nasion. Trochę kapersów jesiennych- pozostałości - ale nie przecenione...

Kupiłam sznurki do podwiązania roślin, zapięcia plastikowe - chyba do drzewe-przynajmniej ja z tą myślą kupiłam. Przypnę pieńki drzewek do podpór...Nową małą łopatkę do kopania dołków- starą mi diabeł ogonem nakrył :diabelek . Kilka torebeczek nasion- naparstnicę, orliki pełne i niskie, , mix trojeśći , przetacznik mix / ja te rośliny corocznie wysiewam- teraz juz mam wysiane a te nasionka zostną na przyszłą wiosnę ;) / Wzięliśmy worek obornika granulowanego- pod warzywa... / Azofoskę zamówię z Allegro - będzie taniej ;) /

























W kilku miejscach wystawione kapersy zeszłoroczne- niestety jak do teraz - nieprzecenione...





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/01 17:25 #311391

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2955
  • Otrzymane podziękowania: 10040
Juleczko dziękuję za sprawozdanie, zawsze są u Ciebie takie relacje i materiał zdjęciowy. U nas jest to samo z cebulami, kupiłam dwie paczki w styczniu po normalnej cenie po 2-3 cebule były do wyrzucenia, to bardzo nie fair. Powinny być od października przecenione. Zgłaszałam do obsługi i tłumaczyłam, że po terminie i że nie są już wartościowe i pokazywałam, że cześć wyschla i zgniła, ale panie mówiły, że przeceniają w centrali i sklep nie decyduje. Już więcej nie kupię. Szkoda, ktoś woli, żeby się zmarnowaly, niż żeby ktoś inny napracował się i sadził do doniczek i miał ładny efekt dzięki swojej pracy i wiedzy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/01 19:09 #311403

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Wolą wywalić niż przecenić- obserwuję to od lat.
W Biedronce zostało niewiele, ale coś tam- przecenione na 2,90...Widziałam trochę drobnicy, ale juz takie zmarnowane trochę- myślę, że już nie warto... Widziałam kilka torebek z kamasją- chyba mało znana bo została - a to fajna roślina. Ja mam ze 4 odmiany - od lat. ;)

biała pełna


biała pojedyncza


dwie odmiany niebieskie...





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Semper, zanetatacz, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/07 15:59 #311791

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Wczoraj domówiłam kanny- bo takie małe dostałam- a doniczki mam na nie większe ;)... I dzisiaj już wiadomość, że wysyłają- a miały być w marcu. ;) :) Nie szkodzi- nawet wolę, bo trochę podpędzę wcześniej. Zamówiłam też 4 bulwy zwisającej czerwonej begonii- jakoś najbardziej mi się podoba czerwona. Begonie zawsze sadzę bardzo wcześnie w domu na parapecie- szybciej zakwitają na ogrodzie.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, janka.p

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/07 19:39 #311812

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Raport z parapetu ;) :)

Jesienia schowałam zielistke do piwnicy. Niedawno poprzycinałam te zwisłe pędy i z końcówek wybrałam młode sadzonki. Tak sie prezentują dzisiaj- będą na wysokie rury...







moscheutosy




cytryna z pestek




tak na próbę - wlistopadzie ucięłam kilka patyczków z hortensji ogrodowych - stan na dziś :)




przetacznik - wysiew



monarda cytrynowa



gailardia wysiew



dzwonek poszarskiego



heliotrop




W grudniu kwitł grudnik...i znowu zaczyna :)

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/07 19:42 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, takasobie, zanetatacz, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/07 22:39 #311845

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10275
  • Otrzymane podziękowania: 23200
Super -podziwiam Ciebie za tyle wysiewów i rozsad :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/07 22:46 #311846

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
wink-3 Na razie wstawiłam foteczki tego co ruszyło- jest tego więcej- dosiewałam na początku lutego. Cos tam zawsze dotrwa- a to co urośnie to dzielę się z synową- ona pracuje nie ma czasu pilnować siewek- a ma 2 koty które nie tolerują niczego na parapecie. ;)

Tęsknie czekam na takie widoki...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/09 14:17 #311974

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Byłam na zakupach... I tak - w Biedronce wiosny w roslinach nie widać- skusiłam sie na pozostałości jesienne- ale tylko kamasje. Wzięłam 3 opakowania po 8 szt . Przecenione po 2,90 zł.




W bi1 cos tam wystawiono z kapersów- niezbyt mnie zaciekawiło - fotki zaraz tylko zmniejszę. Skusiłam się tylko na 2 kapersy białych floksów- bo floksów nigdy za wiele ;). Z całego kartonu tylko te dwa wg mnie nadawały się do kupienia- przejrzałam wszystko w pudle - bardzo malutkie -z jednym , dwoma kiełkami... ;.Po wyjęciu okazało się, że w jednym były 2 sadzoneczki. :)


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/09 16:09 #311977

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Fotki z dzisiejszej wyprawy do bi1 / przypominam- to Auchan bis ;) /. Przeważnie dalie. Sorry- ale o tym by pomacać wielkość bulw prezypomniałam sobie dopiero w domu. Cen nie było- a ja nie pomyślałam o czytniku... Następnym razem sprawdzę. ;)





























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/09 16:10 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/09 16:11 #311978

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, takasobie, Semper, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/11 18:29 #312121

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Tak sobie grzebie w fotkach z minionych lat- i postanowiłam pokazać mój ganek w kwiatach- historia z poprzednich lat... ;)
































"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, takasobie, zanetatacz, basik, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/12 11:20 #312143

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Piękne kompozycje, aż żal wchodzić do domu :lol: choć w domu też pewnie dżungla?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/12 15:02 #312156

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
wink-3 O nie- w domu nie ma dżungli. mam tylko ze 4 na parapecie/ reszta to siewki/ i 4 wielkie w donicach koło balkonu- w chłodniejszym i jasnym miejscu. Nie rozpędzam się już na parapetach, bo wszystko zajmowane przez siewki - a w piwnicy na parapetach i pod nimi zimujące. jestem typowo wyjątkowo - różana... ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/12 18:11 #312172

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Byłam dzisiaj w AUCHANIE. Róż jeszcze nie ma - a wystawiony towar podobny jak w bi1.





























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, janka.p, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.104 s.