Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/03 08:46 #172752

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Żaneto- Polka jest naprawdę śliczna. U mnie dopiero 4 sadzonka ruszyła. Poprzednie miały po 1-2 kwiaty w sezonie- dopiero ostatnia ruszyła i ma więcej kwiatów. Także w wyglądzie są inne - takie trochę z falbanką. Bardzo mi się podobają. Ja ją skrócę , bo idzie w górę mocno, ale w pokroju jest wąska- myślę ,że przycięcie ja zagęści. W tej chwili j ma z 1,5m... Fotki z wczorajszego popołudnia...






"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/03 21:55 #172784

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Powtarzająca kwitnienie- NOVALIS

dzisiaj...







DIETER MULLER


MEMORIAL DAY


RABATKA


lilie



budleja WISTERIA LANE

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz, Danusia, Maggie


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/05 20:18 #172924

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Hm... Chodzę i obrywam listki w plamki... Troche tego jest- ale pilnuje by nie były długo na krzakach- obrywam, obrywam... Niczym nie pryskam- dla mnie za gorąco na prace ogrodowe...

Ogródkowe co nieco...

ketmia


lilia









rozwar- z tych wysokich...


COMTESSA


DOLCE VITA



W doniczce z resztka ziemi, z nałożona z wierzchu druga- odstawione pod ławką- dzisiaj znalazłam jaja- może slimaka? chociaż widywałam slimacze takie mleczno białe. tez takie okrągłe- to może nie zdążyły zbieleć bo świeżo zniesione? Zniszczyłam...



Begonia DRAGON


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa f, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/05 22:24 #172942

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Pewnie ślimaki ,chociaż u siebie nie widziałam jeszcze jaj,piękne lilie hu_rra.Juleczko a stosowałaś kiedyś cynamon? ja trochę go podsypałam ale myślę ,że to trzeba od wiosny stosować- tak radzila pani w roku w ogrodzie.która miała piękne zdrowe krzaki róż
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2019/08/05 22:27 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/07 19:30 #173094

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Żanetko- nie stosowałam cynamonu...

Postanowiłam na wiosnę wszystkie róże - nawet pnące mocno skrócić. Wyciąc troche gałęzi i w ogółe mocno je zmniejszyć... Co przy nich robie to krew sie leje- dosłowniw- kaleczą bo mają grube łodygi.
Pogoda zniechęca- albo sucho, albo leje raz po raz... Własnie polało...
Fotki sprzd ulewy... :fotka

CARDINAL HUME


CONCERTO


COTTAGE ROSE


HENRI MATISSE - przypomniał o sobie- a już myślałam,że zanikł, bo w gąszczu innych rośnie...


HYDE HALL


IRINA


MARC CHAGALL


ROYAL JUBILEE


SHARIFA ASMA


Pierwsza dalia

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/08 21:25 #173210

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Przedstawiam różę- HONEY DIJON... Już myślałam,że straciłam, bo wstawiłam w krzewy donicę- by upały jej nie męczyły i zapomniałam o niej... Dobrze,ze od czasu do czasu padały deszcze i krzewy uchroniły od całkowitego wyschnięcia... Ale "odkryłam" w ostatniej chwili- odratowana własnie pokazała kwiat. Ciesze się, że nie zostałam ukarana przez los i nie straciłam jej...
Ma ciekawy kolor- i chociaz takich barw nie lubie to kupiłam, dla urozmaicenia "kolekcji".

HONEY DIJON






LILIE






Cyklamen powtarza kwitnienie już któryś raz... Teraz oberwałam najstarsze liście- i znowu bedzie kwitł...

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/11 14:00 #173375

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
W te gorące dni nawet sie nie chce schodzić do ogrodu... Galopkiem wieczorem podlewam to co w donicach- a resztę zasilają w gruncie co jakiś czas padające deszcze. Odpuściłam sobie - co będzie to będzie- zdrowie ważniejsze- a ja niespecjalnie te upały znoszę. Od wczorajszego wieczora prawie do rana lało- zbiorniki więc od nowa pełne, rabatki podlane- i tak do następnego deszczu... wink-3
Kilka fotek zrobionych dzisiaj rano... Ponieważ miałam buty na obcasie- nie weszłam w głąb ogrodu- tak tylko skrajem weszłam po parę fotek... :fotka

TEASING GEORGIA


ST SWITCHUN


ELFE


FLORENTINA


DIETER MULLER


SHARIFA ASMA


ASPIRIN ROSE


RED LEONARDO DA VINCI


GARDEN OF ROSE


ASHLEY

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/11 18:29 #173392

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Przyznam sie wam po cichu- skusiłam sie na 2 róże- na Allegro- od bogdan21. Kupowałam juz u tego allegrowicza i zawsze byłam zadowolona... A teraz z nudów -upał- siedzę w domu przy komputerzew i tak sobie przeglądam stronki o różach- i skusiłam się, za nieduże pieniądz- na te dwie-


Jedna- podejrzewam,że to Cafe... Chociaz tego koloru nie lubię/ d;la mnie "brudny"/ /, ale tyle mam róż,że potraktowałam ja jako ciekawostkę- do mojej kolekcji.

allegro.pl/oferta/roza-o-nietypowej-barwie-kawa-z-mlekiem-nr-70-7951453606

Druga- podejrzewam,że to Parole- nie mam- a do towarzystwa pierwszej w drodze wybrałam ją wink-3

allegro.pl/oferta/roza-rabatowa-olbrzymi-kwiat-purpurowa-nr-96-8138151284

Jestem prawie pewna po fotkach,że to Parole...

www.rosebook.ru/roses/gallery/parole/


wink-3 A miałam juz żadnej nie kupować... 2smiech
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/08/11 18:32 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Amelka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/11 22:20 #173431

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko-jak ja Ciebie rozumiem 2smiech ,zakupy uwielbiam .....tylko ,żeby działka dala się powiększyć,
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/12 18:52 #173490

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Tak to juz jest- człowiek się zarzeka że juzżnic więcej... a potem znosi , i miejsce się znajdzie.... wink-3 2smiech

Wczorajsze fotki... :fotka

COMTESSE DE SEGUR


LES QUATRE SAISON


ANNY DUPEREY


ROSOMANE JANON


MARY ROSE


EZE PALACE


SOPHIE R.


KRONPRINSESSE MARY


SAVOY HOTEL


BLUE FOR YOU


LAVENDER ICE
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/12 19:33 #173493

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Dostałam dzisiaj zaproszenia na świeto róży do Kutna... :)











"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/13 09:51 #173541

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Zaproszenia jada w dobre ręce- ja niestety nie z tych co podróżują- zdrowie mi absolutnie nie pozwala
Deszcz znowu padał- nocą... Odpada podlewanie... Praktycznie oprócz wsadzenia kilku roslin z doniczek nie mam roboty na ogrodzie... :)

Taka ładna pierwsza ukorzeniona w tym roku sadzonka hortensji Blue Taller. Następne jeszcze w słoikach z wodą- robione w róznych terminach- ta z wiosny. Uszczykiwana to się ładnie rozkrzewia. To jedna roslina...




Tworzy sie następne drzewko- tym razem fuksja THALIA. Zalup wiosenny, więc jeszcze nieduża...







W gruncie ładnie przezimowała fuksja magellana. Zimą część naziemna zanikła- sadziłam że padła- ale wiosna odbiła z ziemi i urosła. Miejsce ma słoneczne do poludnia-ale dobrze rośnie...




Lilie... Sadzone w donicach- teraz wysadzę po przekwitnięciu do gruntu.










Siuałam zatrwian suworowa- ale nic nie ma... Kupiłam więc sobie sadzonkę- może ona się rozsieje... Podoba mi się...




Pokażę też tworzone drzewko z budlei skrętolistnej. Sadzonka była nieduża, ładnie urosła- . Oberwane listki do pożądanej wysokości- teraz sie rozkrzewia. Nic nie cięłam- tylko obrywałam gałązeczki i liście- bo podobno nie lubi ciecia. Jeszcze stoi w donicy- we wrzesniu wkopię





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 10:01 przez Juleczka. Powód: dodanie fotek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/13 10:11 #173544

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15349
  • Otrzymane podziękowania: 47405
Juleczko! Dawno u Ciebie nie byłam. Fajne rzeczy pokazujesz. Nadrobiłam oglądanie Twoich różanych piękności. Przypomniałam sobie, że miałam kiedyś cudownie kwitnącą Mary Rose i niestety po kilku latach kwitnienia poszła na wieczne łąki. Nie mam pojęcia z jakiego powodu. :nie_wiem Może okres suszy jej zaszkodził, choć w pobliżu kwitła First lady i kwitnie do dziś.
Fuksja Thalia bardzo ciekawa! A lilie okazałe piękne! Na święto róż do Kutna wybieram się od kilku lat, ale kiepsko mi to idzie. wink-3 A nie mam przecież zbyt daleko ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/13 14:50 #173569

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Poszłam do Biedronki po owoce... Zaskoczyły mnie przy wejściu kartony z cebulkami... :woohoo: Pogrzebałam- bylo to :




























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/13 14:51 #173570

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia, Maggie, Amelka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/13 17:27 #173584

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10284
  • Otrzymane podziękowania: 23232
Juleczko-dzięki za informacje jesteś niezawodna- jesień zaczyna zaglądać nawet w postaci cebulek,chociaż ja kupuję dopiero na wyprzedażach
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/14 10:09 #173639

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
Nigdy nie czekam na późniesze zakupy- lubie jako jedna z pierwszych wybrac co mi pasuje. Wczoraj też powtórnie odwiedziłam Biedronkę- kupiłam cebulki synowej i sobie dobrałam czosnków, Wygrzebałam jeszcze w kartonach ,hiacynty jasno i ciemno różowe, szafirki, krokusy białe. Kupiłam 2 róże na Allegro i kilka rodzajów cebul w Lily Garden. A resztę to co wypatrzę przy okazji zakupów żywieniowych- a że coś wpadnie w ręce to jestem pewna. wink-3 2smiech


Lenia sie brugmansje... Jedna ma dwa kwiaty w rozkwicie i troche pąków- co dzień większych. Zielone mają drobniutkie paczusie i bardzo powoli przyerastają. Za to cieszy oko budleja Wisteria Lane





Leje od przedwczoraj z kilkugodzinna przerwa wczoraj. I nadal pada... Nie narzekam , bo to główne podlewanie u mnie. wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/14 18:21 #173661

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
W ogrodniczym było duzo różnych odmian tulipanów, narcyzów, koron cesarskich, zimowitów ... Skusiłam się tylko na takie tulipany ... wink-3 Ale wiadomo,ze tam jeszcze zajrzę. :diabelek







Leje nadal :deszcz
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maggie, Amelka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/14 18:35 #173664

  • Amelka
  • Amelka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 2
Juleczko , dawno tu nie bylam, ale teraz zamierzam odrobic zaleglosci i zagladac czesciej...Tez zamowilam kilkanascie roz u botanik21 m.in kawa z mlekiem...Ta druga, ktora Ty zamowilas, to rzeczywiscie Parole, mialam ja zamowic, ale ostatecznie zrezygnowalam....Co do kwiatow cebulowych to w mojej pobliskiej Biedronce jeszcze nie ma,albo ja jestem taka gapa, ze nie zauwazylam, gdy dzis robilam zakupy...Zwroce uwage w piatek, chetnie kupilabym narcyzy, bo mi cos zjadlo...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/08/14 19:08 #173667

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2172
  • Otrzymane podziękowania: 7011
:buziak Amelko...

Warto kupić cebule w Biedronce, bo są duże i cena przystępna. Kupuje kilka lat z rzędu- bo ja nie wykopuję tylko stale nowe dosadzam. Czasem zanikają , czasem podzielone kwitną. Ale choćbym miała co roku nowe sadzić- to będę. Radość wiosna gdy kwitną wiele warta. clap Zapoluje jeszcze na cebule tulipanów i narcyzów w Lidlu- może i na czosnki... Zeszłego roku dużo kupiłam a i tak wiele jeszcze miejsc pod nasadzenia znajdę...
Fotka wspomnieniowa z wiosny








"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.125 s.