Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum'

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum' 2024/09/01 18:59 #327508

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
(Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum',to jedna z ładniejszych paproci,ale potrafi czasami podmarznąć.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, halszka, nelu-pelu, ewacz, wojtek, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum' 2024/09/06 14:01 #327852

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17840
  • Otrzymane podziękowania: 62959
Okaz rosnący w dość ciężkich warunkach, bo w bliskim sąsiedztwie brzozy i tujowego żywopłotu. Na razie całkiem dobrze sobie radzi.

fot. 05.09.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, nelu-pelu, ewacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum' 2024/09/23 22:44 #328843

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3093
  • Otrzymane podziękowania: 13705
Jest u mnie prawie trzy lata. Bardzo się rozkrzewił, rośnie silnie, ale w tym roku trochę poprzypalało mu brzegi niektórych liści, gdyż stracił dotychczasową osłonę jałowców, które trzeba było wyciąć, bo zwyczajnie uschły (wiekowe były).

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Kalmia, halszka, basik, ewacz, DorotaZ

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Plumosum Densum' 2024/09/24 21:30 #328871

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2153
  • Otrzymane podziękowania: 6780
Bardzo lubię tego paprotnika. Kilkuletni egzemplarz rosnący w dość cienistym i suchym miejscu. Jak większość paprotników o tej porze zaczął rozwijać nowe liście.

21.09.2024
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Kalmia, basik, ewacz, janka.p
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.045 s.