Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Funkia (Hosta) Hope

Funkia (Hosta) Hope 2019/01/08 22:18 #144328

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8104
  • Otrzymane podziękowania: 42295

Hope


Sport hosty 'Baby Bunting' (Hans Hansen i Shady Oaks Nursery, 1999r.)

Rozmiar:
mini D (wysokość około 8-10 cm)
Liście: matowo zielone z zielono-żółtym nieregularnym i szerokim marginesem; jajowate w kształcie (do sercowatych), lekko pofalowane
Kwiaty: lawendowo-fioletowy (purpurowe) z białymi pasami
Zalecane stanowisko: półcień, wytrzymuje większe nasłonecznienie
Uwagi: tworzy ładne, gęste kępy i nadaje się do uprawy w pojemnikach i na skalniakach.








Ostatnio zmieniany: 2019/02/08 14:47 przez Efkaraj. Powód: dodanie linku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, th, halszka, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz

Funkia (Hosta) Hope 2019/01/09 00:55 #144345

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5946
  • Otrzymane podziękowania: 16415
'Hope' długo wisiała na mojej liście życzeń jako czwarta brakująca siostrzyca dla 'Cameo', 'Cherish' i 'Pandora's Box'. Hostki to maleńkie i urocze... idealne na przód rabaty, idealne do małego ogródka Och! jakże się nimi zachwycałam... ale ich powab kończy się raptownie, gdy zaczynają działać ślimaki :angry: Mają nazbyt delikatną substancją liścia. W maju piękne a im dalej w sezon... szkoda gadać :( Musiałam się bardzo starać, by patrzeć na rabaty i nie widzieć pojawiających się co i trochę dziur, ale w końcu powiedziałam pas! I wszystkie trzy wraz z mamusią wykopałam... gdyż azaliż ogrodowanie ma dawać przyjemność a nie działać na nerwy gwizdac Jednak silny sentyment nie pozwolił mi ich jeszcze wydać... muszę nad nim poważnie popracować... :glupek a w związku z tym zeszły sezon spędziły w doniczkach na tarasie. Tu ślimaki ich nie dopadły... za to uczynna sąsiadka owszem... 2smiech na czas naszego urlopowania tak szczodrze je podlewała, że ledwo się wykaraskały na koniec sezonu :silly:

Wojtku... a jak Ty sobie radzisz z 'Hope'... stosujesz antyślimakowe zasieki czy też w dalszej części sezonu po prostu omijasz wzrokiem? ;)

.
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 00:58 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek


--=reklama=--

 

Funkia (Hosta) Hope 2019/01/09 16:25 #144434

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4471
  • Otrzymane podziękowania: 16115
Wojtku piękny okaz :) :) :)
Moja rośnie na cienistej rabacie od 3 lat.
Zdj z końca czerwca.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Funkia (Hosta) Hope 2019/01/09 19:59 #144482

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 8104
  • Otrzymane podziękowania: 42295
Moniko moje wyglądają przez cały sezon zdrowo bo rosną na tajnej rabacie, o której nie wiedzą ślimaki polewkamax

Ja ciągle narzekam na suszę ale ma ona też pewne zalety. W ogrodzie jest zbyt sucho dla ślimaków bezbudkowych. Kilka sezonów temu znalazłem raptem 3 sztuki, i to by było na tyle...
Gorzej jest z tymi budkowymi, nawet zastanawiałem się czy nie stosować jakichś środków chemicznych, ale na razie ich ilość jest do ogarnięcia.
No a moja Hope i tak rośnie na podłużnej rabacie wytyczonej wzdłuż garażu i jest oddzielona od reszty ogrodu podjazdem i chodnikiem prowadzącym do domu.
Na razie nikt moich ślimaków nie uświadomił, że powinny próbować przeprawić się przez kostkę brukową w poszukiwaniu delicji :nie_wolno

na zdjęciu rabata po prawej stronie, często tam przechodzę i siłą rzeczy Hope rzuca się w oczy i można się nią nacieszyć :)


Gosiu moja ma pewnie 5-6 lat i już się rozrosła. Mam dwie ładne kępki ale przyrasta dużo wolniej niż Pandora Box.
W przeciwieństwie do tej ostatniej nie ma też tendencji do rewersowania. U mnie też roście praktycznie w pełnym cieniu ( to słońce na zdjęciu to tylko przez 5 minut :lol: )
Ostatnio zmieniany: 2019/01/09 20:06 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, halszka, Olusia, jugo, Fiona

Funkia (Hosta) Hope 2019/04/13 11:47 #157361

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10590
2019 , maleństwo już na wierzchu . Oby przymrozki nie wyrządziły szkód .

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2019/04/13 11:47 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Funkia (Hosta) Hope 2022/07/08 10:21 #272365

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10590
Maleństwo po 3 latach nadal małe B)

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, ewakatarzyna
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.064 s.