Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2017/11/29 12:54 #95647

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5600
Jurciu piękna legenda i chociaż ją znam to zawsze ciekawa ,bo każdy inaczej opowiada .Co do wycięcia śliwki ,to masz rację ,jak już zaczyna być robaczywa ,to będzie zawsze .Ja też się takich pozbyłam i mam święty spokój .Co do ostatniej fotki ; Aga kochana ,wydaje mi się ,że to nie pluskwica tylko przetacznikowiec
Pozdrowienia zostawiam ,trzymaj się ciepło :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/11/29 17:29 #95661

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26679
  • Otrzymane podziękowania: 71718
Jak tak będziesz nas nakręcał tymi opowieściami, to całe góry przekopiemy...i bedzie na Ciebie, jakby coś. polewkamax

Jurku, jest już śnieg w górach? Spadło coś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2017/12/12 23:09 #97313

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6990
  • Otrzymane podziękowania: 15995
Znowu kolejna wichura, znowu się martwimy czy Cię nie porwało??
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 11:49 #97697

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Wiecie co się stało? :na_ucho Snieg pada w Moich Górkach zdziwko
Do tej pory było go niewiele PoluTak ze trzy razy popadało z parę cm i zaraz znikał.Z tym pewnie będzie tak samo.
Z drugiej strony jak patrzę na Błędne Skały to tam drzewa białę od dawna.W Zieleńcu już jest ok metra i zaczął się sezon narciarski.Nie chciał bym tam mieszkać.
Wracając do ostatnie legendy.Nelciu Ja tam nigdy nie byłem.To jest inny kraniec Ziemi Klodzkiej.Z wiatrem jakoś sobie poradziłem.Wiało ale to tutaj nic nadzwyczajnego.Agnieszko Dzięki za piękną fotkę.Chyba ma rację Rozalka to nie jest pluskwicai i akurat nie o tym miejscu pisałem.
W ogóle to po co tyle tej zimy?Dni krótkie i słońca niewiele.Nie lubię i już :patel Jedynym promyczkiem jest to forum i ptaki którym wczoraj uruchomiłem stołówkę.
Na zimową depresję trochę archiwalnych fotek.
Moje ulubione drzewo



Rosarium Uetersen tak wyglądała w zeszłym.Zimą przemarzłą..Musiałem ciąc aż do ziemi.Już doszła do ziemi.









Zdjęcia były robione przez Moją córkę, która uczy się architektury krajobrazu.

Jeszcze legenda.Zupełnie nowa, nawet nie zdążyłem przeczytać.
W bardzo dawnych czasach, gdy nie było jeszcze na naszym terenie Gór Sudetów, ziemia była płaska i urodzajna. W wiosce, która znajdowała się na miejscu obecnego Śnieżnika Kłodzkiego, mieszkał samotny kawaler, który był jednym z najbogatszych i najbardziej skąpym rolnikiem w okolicy. Uprawiał na swoim polu rzepę, którą codziennie rano liczył. Dlatego mówiono na niego Liczyrzepa. On się tym jednak nie przejmował. Najwięcej zawsze miał problemów z dokładnym policzeniem wszystkich rzep, które rosły na jego polu, bo albo było ich za dużo, albo za mało i rachunek mu się nie zgadzał. Przez to, liczenie schodziło mu aż do wieczora. Strasznie go męczyło to, że nigdy nie może być pewny ilości rzep na swoim polu.

Na bagnach, które znajdowały się na miejscu obecnej Czarnej Góry mieszkał diabeł o nazwisku Czort. Czort za przewinienia, które popełnił w piekle, był skazany na banicję, a dodatkową karą dla niego była bardzo szpetna twarz. Na widok Jego twarzy, ludzie mdleli lub uciekali bez opamiętania. Zaklęcie z Niego mógł zdjąć tylko człowiek, który dobrowolnie zgodzi się zamienić oblicze swojej twarzy na twarz Czorta. Gdy Czort szedł między ludzi, zakładał na twarz maskę. Pewnego ranka Czort przyszedł do Liczyrzepy. Ten był zajęty liczeniem swoich rzep. Czort zaproponował, że przekaże mu sekret szybkiego liczenia oraz moc tajemną. Pokazał Czort Liczyrzepie próbkę szybkiego liczenia i powiedział, że będzie mógł szybko liczyć swoje plony, bez omyłek o ile zgodzi się na zmianę oblicza swojej twarzy na twarz Czorta. Ten, nie zastanawiając się, zgodził się bez wahania. Nie wiedział, że Czort zamiast swojej twarzy ma maskę. Od tej pory nie miał problemu z liczeniem swoich rzep, ale był zdziwiony, że ludzie z wioski stronią od niego. Oni poprostu mdleli na jego widok, albo uciekali w popłochu. Pewnego razu, gdy przechodził koło sadzawki, zobaczył swoje odbicie w lustrze wodnym. Przestraszył się z potwornej twarzy, którą ujrzał. Myślał, że to twarz utopca i z ogromnym strachem i krzykiem uciekł do swojego domu. Po pewnym czasie znów przechodził koło sadzawki. Spojrzał w lustro wody i zobaczył to samo odbicie. Zrozumiał, że jest to jego wizerunek. Bardzo posmutniał, a zarazem zdziwił się, bo przecież widział urodziwą twarz Czorta. Nie przypuszczał, że Czort nosi maskę. Poleciał szybko na bagna do siedziby Czorta, ale tego nie zastał, bo Ten zdążył już uciec do piekła.

Liczyrzepa zakochany był w pięknej Emilce, która mieszkała w malowniczej chacie na miejscu obecnego Ogrodu Bajek. Dziewczyna odwzajemniała Jego uczucia. Gdy zobaczyła bardzo szpetną twarz Liczyrzepy, nie czekała aż ten odezwie się, tylko zaczęła uciekać do lasu, tak że nie mógł jej dogonić. Wtedy w wielkiej rozpaczy, po stracie swojej twarzy i ukochanej Emilki, siadł na klocu, na którym lubiła siadać Jego ukochana i gorzko rozpłakał się. Jego kapiące łzy zastygały i zamieniały się w potężne głazy, a następnie całe pasmo Masywu Śnieżnika i Sudetów.

Morał z tego wynika taki: “Nie można rozpaczać w nadmiarze, bo mogą powstać tylko skały i góry a ziemi pod uprawę chleba może braknąć”.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, VERA, dorkow0, inag1, beatrix+, Iwona1311, Margo2, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 17:48 #97727

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Jureczku piękna kolejna legenda :) Róża śliczna ja kupiłam w zeszłym roku 4 szt pnące ciekawe jak będą sobie u mnie radziły jak będą większe.Zime ubią ale taką ze sniegiem ,lekkim mrozikiem i słoneczkiem-jak z bajki rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 18:14 #97733

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Róży nie będę komentować.
Ale opuncje i to u Ciebie? Bylam ze 3 razy w Twoim ogródku, i nie widziałam...phi!

A u mnie nie ma śniegu, o!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 18:51 #97741

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26679
  • Otrzymane podziękowania: 71718
beatrix+ napisał:
Ale opuncje i to u Ciebie? Bylam ze 3 razy w Twoim ogródku, i nie widziałam...phi!

Becia, może rozsiadłaś się na nich i dlatego nie widziałas? 2smiech Pamiętam, jak się żaliłaś, ze coś Cię poopsko pobolewa :silly:

Jureczku, u Ciebie tak, czy inaczej ten biały drań spadnie a u mnie, to ju z na dwoje babka wróżyła. Chciałabym, zeby tak napadało, jak za moich dzieciecych lat...Pamietam te zaspy po bokach jezdni - przejśc przez nie nie można było, bo się człek po biodra zapadał. ...marzenie...
Córa, jak czytam, w slady tatusia idzie. :bravo To szkoła średnia? Studium, czy już studfia?
Ostatnio zmieniany: 2017/12/17 18:53 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 20:20 #97764

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
Tiaaaa, tylko Semper kolców nie chciał wybierać.. :jupi widocznie przeraził go ogrom pracy.. :czarownica :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 20:39 #97768

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5044
  • Otrzymane podziękowania: 9729
A ja zachwycam się różą. Szkoda jej.
Czy pod opuncjami to mak?
Cudowny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 20:56 #97774

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4007
  • Otrzymane podziękowania: 14444
Jureczku legenda warta przypomnienia pięknie się czyta, po takich bajkach wraca sie do dzieciństwa. flower
Beciu, opuncje rosną na rabacie w głębi ogrodu gdzie nie zaglądałaś 2smiech
Róży szkoda u mnie, tez Rosarium Uetersen słabo rośnie mam już drugą i ciągle z nia coś nie tak.
Drzewo, to cała ozdoba ogrodu daje cień roślinom i Ty możesz w cieniu odpocząć po pracy. :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/17 22:31 #97795

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25216
Margo2 napisał:
Czy pod opuncjami to mak?
Cudowny

O to samo chciałam zapytać :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2017/12/20 20:28 #98013

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2480
  • Otrzymane podziękowania: 3631
Mak i to nie jeden bo widze obok pąki :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/01/14 11:27 #100876

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Znalazłem kolejną legendę o Duchu Gór i chce się z Wami podzielić. czdziura

Pewnego razu w poszukiwaniu pracy wędrował przez Karkonosze biedny chłop. Nagle drogę zastąpił mu wspaniale ubrany jeździec na rączym koniu. – Jestem Liczyrzepa, Król Gór i pan Karkonoszy. Potrzebuję twojej pomocy, bowiem wyruszam na ostatni bój z Królem Wód, moim odwiecznym wrogiem i rywalem. Pójdziesz ze mną nad jezioro, w którym on przebywa, a gdy wejdę do jeziora, aby stoczyć walkę z wrogiem, ty przypilnujesz mojego rumaka. Bacz tylko na znaki, które ukażą się na wodzie. Jeśli zaczną ukazywać się czyste pęcherze powietrza, będzie to znak, że przegrywam. Siadaj wtedy na konia i uciekaj jak najdalej. Konia możesz sobie wówczas zatrzymać. Jeśli jednak na wodzie pokażą się krwawe pęcherze, będzie to znak, że jestem górą. Wtedy czekaj na mnie wiernie, a ja ci to sowicie wynagrodzę.

Cóż chłop miał robić? Choć nieswojo mu było w towarzystwie potężnego ducha, poszedł za nim. Wiedział, że Liczyrzepa ludziom krzywdy nie czyni, ale potrafi płatać złośliwe figle. Wkrótce przybyli nad niewielkie, ale bardzo głębokie jezioro. Duch gór oddał rumaka w ręce chłopa, a sam śmiało skoczył do wody. Wkrótce też na powierzchni zaczęły się ukazywać krwawe pęcherze, a po jakimś czasie wynurzył się sam Liczyrzepa, pokrwawiony i zmęczony walką, ale zwycięski. – No, teraz jestem już jedynym panem i królem tych stron, a ciebie za pomoc zaraz wynagrodzę. Weź do torby nawóz, który mój koń popuścił i idź w dalszą drogę.

Liczyrzepa sam pomógł biedakowi naładować torbę końskim nawozem, a ten nawet nie śmiał się przeciwstawić, rozżalony i w duszy obrażony taką „zapłatą”. Ledwie się jednak rozstali wędrowiec nasz ze złością wyrzucił w krzaki całą zawartość torby, a klnąc na niepotrzebną i daremna mitręgę, poszedł szybko swoją drogą. Wieczór już zapadł, gdy chłop postanowił odpocząć i dokładnie oczyścić torbę. Jakież jednak było jego zdumienie, gdy w zakątkach torby, gdzie pozostało nieco końskiego nawozu zobaczył całe garście szczerozłotych dukatów! Przyszło mu więc nie tylko dziękować Liczyrzepie za hojność, ale i własnej lekkomyślności żałować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, dorkow0, inag1, beatrix+, Iwona1311, Margo2, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2018/01/14 11:46 #100878

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5600
Dzień dobry :slonko załapałam się wprost na nową opowiastkę .Szkoda ,że moje wnuczki już za duże na bajki ,bo mogłabym je wprost od Ciebie przekazywać .A ja z nich do tej pory nie wyrosłam .Może dlatego ,że w bajkach wszystko dobrze się kończy ,a w życiu to raczej niekoniecznie . :nie_wiem Wypatrzyłeś może jakieś nowe floksy ? bo ja tylko dwa . ale jak się jakiś okaz trafi ,to przecież wiadomo ,że kupię :glupek
Pozdrawiam Cię no i czekamy na wiosnę :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/01/20 11:17 #101473

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Jeszcze niedawno huczały petardy i fajerwerki, a już niedługo koniec miesiąca.Jak ten czas leci.W zasadzie zimą to Mi nie przeszkadza.Póżniej mógłby trochę zwolnić.
Zimą ogrodnicy są jak dzieci w czasie deszczu - po prostu nudzą się.Podobnie jak wszyscy szwendam sie po szkółkach.Oczy by chciały - rozum mówi nie.No może nie wszystko.
Chyba skorzystam na razie z oferty Floreexpolu, który jak co roku postanowił Mi umilić ten zimowy czas katalogiem i zamówię troche nasion.
Teraz odpowiem na Wasze posty.
Danusiu Zima postanowiła odpowiedzieć na potrzeby młodzieży - bo u Nas akurat ferie- i po prostu jest od jakiegoś czasu taka o jakiej piszesz..Widzę, że szalejesz z różami.Ja akurat nie ide ta drogą. polewkamax
BeatkoOpuncji mam niewielki, malutki areałek.Mogłas nie zauważyć mimo trzykrotnego pobytu.Z drugiej strony Franusiowa jest chyba bystrzejsza od Ciebie polewkamax
Gdyby rzeczywiscie było taka jak Polcia pisze to na pewno byś zauważyła. 2smiech
PoluMoja Iza jest w technikum .Za rok matura.Ogrodem raczej się nie interesuje i na razie nie bardzo wie co dalej.
Gosiu Różą w tym roku odbiła i ładnie kwitła.Mysle, ze w tym roku już wróci do stanu z 2016 roku.To jest mak.
Majko Ta róża jest raczej bezproblemowa.Bardzo szybko rośnie i ładnie kwitnie.
WerciuTen mak jest jednoroczny.Posiałem go kilka lat temu i tak się wysiewa i wedruje po ogrodzie.
Ewo Ja bardzo lubię maki.Rośnie ich sporo u Mnie.Własnie w katalogu widzę jakąś nową odmianę.Pewnie zamówie.
RozalkoFloksy w tym roku będa na pewno.Już zaglądam do BR.Liczę tez na to ,ze Zielone Progi uruchomia sprzedaz wysyłkową.

Teraz trochę zimy. Fotki z rana.

Ogród .



Wdrapałem sie na dach.Mój jest tam z tyłu troche słabo widoczny


















Tak dla pokrzepienia serc - już niedługo
Ostatnio zmieniany: 2018/01/20 11:19 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, dorkow0, Ness, Elżbieta, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/01/20 11:23 #101477

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2410
  • Otrzymane podziękowania: 5999
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, dorkow0, Ness, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/01/20 12:15 #101484

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3029
  • Otrzymane podziękowania: 5296
A czy można by kolegę prosić,żeby częściej łaził po tym dachu i piękne fotki pejzażu robił,hę?
Ja się tam nie nudzę w oczekiwaniu na wiosnę...

www.przystanekd.pl/

:hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/01/20 15:31 #101501

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11714
  • Otrzymane podziękowania: 22160
Jureczku no powiem Ci że śniegu to Ty masz więcej niż u mnie ale skoro mówisz że to z feriami przychodzi to ja się na porządny śnieg muszę dopiero przed 10-tym lutym muszę przygotować rotfl a wiosenka cudna :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/01/20 17:38 #101522

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10287
  • Otrzymane podziękowania: 23234
zobaczyć takie łany przebiśniegów.........marzenie ,a śniegu też u mnie dużo hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/02/03 21:39 #102967

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5044
  • Otrzymane podziękowania: 9729
A czy to tak bezpiecznie łazić po ośnieżonym dachu
Ale fakt, widoki cudne
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.082 s.