Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis'

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/06/02 20:51 #296493

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
U mnie dobrze się namnaża,więc rośnie w kilku miejscach.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, ewacz, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/07/02 16:48 #298607

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17840
  • Otrzymane podziękowania: 62960
'Crispa Congesta' rosnąca na stanowisku cienistym, dość suchym ale gonie z konewką.

fot. 01.07.2023, po deszczu ...

pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, ewacz, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/07/12 17:52 #299162

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1208
  • Otrzymane podziękowania: 5789
Narecznicę mocną 'Crispa Congesta' mam od jesieni ubiegłego roku. Dość długo nie pokazywała się, ale resztki listków wydawały się być żywe to cierpliwie /no, prawie cierpliwie wink-3 /czekałam aż ruszy. Może i dobrze, że nie spieszyła się z wybudzeniem, bo uniknęła ewentualnych przemrożeń. Stanowisko ma słoneczne, więc co jakiś czas chodzę z konewką.

Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, jugo, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/08/01 19:42 #300308

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26675
  • Otrzymane podziękowania: 71700
Zrobiło się ciut chłodniej, ciut popadało i nerecznica mocna 'Crispa Gracillis' zaczęła wypuszczać świeże frondy


fot. 31.07.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, jugo, nelu-pelu, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/08/08 19:45 #300748

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
Jedna z najwdzięczniejszych małych paproci.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/10/05 20:49 #304553

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3093
  • Otrzymane podziękowania: 13705
Właśnie zakupiona w Aga-Flora, malutka sadzonka, ale jak trzeba się przywitać, to się witamy, a potem będziemy na nią chuchać, żeby urosła. :diabelek







Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, nelu-pelu, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/10/08 19:40 #304702

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26675
  • Otrzymane podziękowania: 71700
Jeden z maluchów- 'Crispa Congesta'- został wchłonięty w szybko rozrastającą się hostę, więc dosłownie musiałam go po kawałku wydłubywać z jej korzeni. Wszystkie odzyskane części trafiły na paprotny skalniak.






fot. 08.10.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, nelu-pelu, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2023/10/30 18:50 #306271

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
Jesienią została podzielona,więc trochę mniejsza niż była.U mnie dość dobrze przyrastają i są już w kilku miejscach.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, ewacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/01/08 20:43 #309875

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17840
  • Otrzymane podziękowania: 62960
Dryopteris affinis 'Crispa Congesta' ... fot. 05.06.2023, Wojsławice





pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, ewacz, dultom, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/04/19 18:21 #318425

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
'Crispa Congesta',pomalutku zaczyna rozwijać pastorały.
Poszłoby to szybciej,ale zimne noce spowalniają rośnięcie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/04/19 18:34 #318429

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 17840
  • Otrzymane podziękowania: 62960
Dzisiejsza 'Crispa Gracillis' rosnąca na cienistym stanowisku.


fot. 19.04.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/07/21 11:55 #325514

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4486
  • Otrzymane podziękowania: 16247
Jedna z moich bardziej ulubionych małych paproci.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, ewacz, dultom, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/07/22 21:43 #325578

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3093
  • Otrzymane podziękowania: 13705
Zeszłoroczny nabytek (witaliśmy się wyżej), żyje i ma się dobrze, powolutku się powiększa. Jest soczyście zielona, wypuszcza też cały czas nowe, jasno zielone liście.

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/07/28 16:13 #325918

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6976
  • Otrzymane podziękowania: 28344
Dryopteris affinis 'Crispa Congesta', wydaje się bezproblemowa, ale u mnie spore juz kępy potrafiły całkiem wypaść :nie_wiem .

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, nelu-pelu, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/08/07 14:46 #326345

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1208
  • Otrzymane podziękowania: 5789
Narecznica mocna 'Crispa Congesta' jest małą ale uroczą paprocią. Muszę jeszcze poczekać na jej dzielenie, bo choć jest okazalsza niż w ubiegłym sezonie ale nadal ma jedno serduszko.

Pozdrawiam, Ewa
Ostatnio zmieniany: 2024/08/07 17:52 przez ewacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, basik, DorotaZ, Borislava.Kirilova

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Crispa Congesta' / 'Crispa Gracillis' 2024/09/22 21:05 #328795

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26675
  • Otrzymane podziękowania: 71700
'Crispa Congesta' ładnie wygląda po upalnym i suchym lecie, ale to może zasługa mocno cienistego stanowiska:


fot 21.09.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, basik, ewacz, DorotaZ
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.067 s.